RAPORT

Tusk kontra Tusk

Rosja zerwała umowy w ramach Rady Europy

Rada Europy (fot.  Getty Images/Mustafa Yalcin/Anadolu Agency)
Rada Europy (fot. Getty Images/Mustafa Yalcin/Anadolu Agency)

Rosja zerwała ostatecznie międzynarodowe umowy, które wcześniej podpisała w ramach Rady Europy. Zerwanie porozumień Moskwa anonsowała w marcu. W tym samym miesiącu, w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, Komitet Delegatów Rady Europy przyjął rezolucję o wykluczeniu Rosji z tej organizacji.

Rosja występuje z Rady Europy. Będą konsekwencje dla obywateli FR

Rosja formalnie wszczęła procedurę wystąpienia z Rady Europy. List ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa, w którym poinformowano o...

zobacz więcej

W piątek rozporządzenie o zaprzestaniu przestrzegania międzynarodowych porozumień podpisał szef rosyjskiego rządu Michaił Miszustin.

Rosja nie będzie współpracować z zachodnimi państwami w projektach walki z handlem narkotykami i przeciwdziałania uzależnieniom. Władze Rosji odrzuciły porozumienia dotyczące budowania państwa prawa, a także o wzajemnej pomocy w przypadku katastrof.

Rząd na Kremlu zerwał także umowy dotyczące współpracy w sektorach: kinematografii, sportu, kultury, historii i projektów audiowizualnych. Wcześniej Moskwa postanowiła, że nie będzie wykonywać orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Zobacz także: Rosja wykluczona z Rady Europy


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej