RAPORT

Wojna na Ukrainie

Papież przyjął Muska na audiencji

Elon Musk z dziećmi u papieża Franciszka (fot.  Twitter/@elonmusk)
Elon Musk z dziećmi u papieża Franciszka (fot. Twitter/@elonmusk)

Papież Franciszek spotkał się w piątek w Domu Św. Marty w Watykanie z przedsiębiorcą i multimiliarderem Elonem Muskiem. Biznesmen poinformował o audiencji, publikując zdjęcie na Twitterze.

„Ibra” u Franciszka. Podarował papieżowi swoje wspomnienia

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Szwecji i AC Milan Zlatan Ibrahimović spotkał się na audiencji z papieżem Franciszkiem. Znakomity piłkarz...

zobacz więcej

Musk napisał na swoim profilu, że jest „zaszczycony” spotkaniem z papieżem i zamieścił zdjęcie, na którym stoi obok Franciszka wraz z czworgiem z siedmiu swoich dzieci . Jak podaje „La Repubblica”, spotkanie trwało ok. 40 minut.

Biznesmen „chciał osobiście opowiedzieć papieżowi Franciszkowi o swoim ideale polepszenia świata i ludzkości poprzez swoje aktywności” – napisał włoski dziennik.

Audiencja miała prywatny charakter, dlatego nie została wymieniona przez Watykan w codziennym biuletynie.

Elon Musk, uznany w 2021 roku przez magazyn „Forbes” i agencję Bloomberg za najbogatszego człowieka świata, jest dyrektorem generalnym koncernów Tesla i SpaceX.

Zobacz także: Musk ma „bardzo złe przeczucia”. Czy będą zwolnienia w Tesli?


Miliarder pochodzący z Republiki Południowej Afryki mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Posiada obywatelstwo amerykańskie, kanadyjskie i południowoafrykańskie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej