RAPORT

Wojna na Ukrainie

Siły ukraińskie odparły dwa rosyjskie natarcia pod Lisiczańskiem

W piątek wojska ukraińskie odparły dwa zmasowane natarcia przeciwnika w okolicy Lisiczańska – powiadomił szef administracji obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj. Pozostała pod kontrolą Ukrainy część regionu jest pod ostrzałem „ze wszystkich rodzajów uzbrojenia”.

Rosjanie ostrzelali budynki mieszkalne w Lisiczańsku. Są ofiary

Siły rosyjskie w środę rano ostrzelały budynki mieszkalne w Lisiczańsku na wschodzie Ukrainy; są ofiary – poinformował na Telegramie szef władz...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

„W piątek siły zbrojne Ukrainy odparły dwa zmasowane natarcia rosyjskich wojsk – w kierunku Wierchniokamianki i zakładów żelatyny (w Lisiczańsku), gdzie przeciwnik próbował prowadzić rozpoznanie walką. W obu przypadkach okupanci wycofali się – powiadomił na Telegramie Hajdaj.

Dodał, że Rosjanie zgromadzili w rejonie walk bardzo wielu żołnierzy oraz ogromne zasoby sprzętu wojskowego i atakują z różnych kierunków.

Szef administracji poinformował, że wróg ostrzeliwał w intensywny sposób miejscowości w rejonie Lisiczańska „ze wszystkich możliwych rodzajów uzbrojenia”. Domy we wsiach „płoną jeden za drugim”.

Zobacz także: Ukraina: W obwodzie ługańskim Rosjanie atakują na 9 kierunkach


Pod Lisiczańskiem siły rosyjskie próbują otoczyć broniące się tam wojska ukraińskie. Rosja dąży do zajęcia całego terytorium obwodów ługańskiego i donieckiego


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej