RAPORT

Wojna na Ukrainie

Silne trzęsienie ziemi w Iranie. Pod gruzami zginęło kilka osób

Wstrząsy były odczuwalne także w Dubaju (fot. PAP/EPA/Ali Haider)
Wstrząsy były odczuwalne także w Dubaju (fot. PAP/EPA/Ali Haider)

Seria trzęsień ziemi wystąpiła w piątek wieczorem i w sobotę nad ranem w południowym Iranie - poinformowało Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Według irańskich mediów co najmniej 5 osób poniosło śmierć.

Trzęsienie ziemi w studiu na żywo. Prezenterka wiadomości zachowała zimną krew [WIDEO]

Dziennikarka lokalnej czarnogórskiej Gradska TV, Milica Pavićević, musiała wykazać się nie lada opanowaniem. Trzęsienie ziemi, które nawiedziło w...

zobacz więcej

Według oficjalnej agencji IRNA po wstrząsie o magnitudzie 6,3 nastąpiły dwa o magnitudzie 6,1. Wioska Sayeh Khosh, na wybrzeżu Zatoki Perskiej legła w gruzach.

Później wystąpiło co najmniej 12 wstrząsów wtórnych.

– Pięć osób zginęło a 12 przewieziono do szpitala – powiedział państwowej telewizji Mehrdad Hassanzadeh, szef służb ratunkowych w prowincji Hormozgan. – Trwa akcja ratunkowa, dostarczamy namioty, które posłużą jako tymczasowe schronienie – dodał.

Przeczytaj także: Zagrożenie tsunami na całym Oceanie Indyjskim

Wstrząsy były odczuwalne także w Dubaju, po drugiej stronie Zatoki Perskiej.

Iran położony jest na terenie o wysokiej aktywności sejsmicznej. W ciągu ostatnich lat wystąpiło tam wiele niszczycielskich trzęsień ziemi. W 2003 r. w trzęsieniu o magnitudzie 6,6, w prowincji Kerman zginęło 31 tys. osób. Zniszczone zostało wówczas starożytne miasto Bam.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej