RAPORT

Pogarda

Statek ze skradzionym ukraińskim zbożem namierzony w Turcji

Według ukraińskich mediów po Morzu Czarnym pływa osiem statków, które dostarczają do Turcji skradzione zboże (fot. Shutterstock)
Według ukraińskich mediów po Morzu Czarnym pływa osiem statków, które dostarczają do Turcji skradzione zboże (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Statek odprawiony z okupowanego przez Rosjan Berdiańska wpłynął do portu Karasu w zachodnio-północnej Turcji, przywożąc skradzione ukraińskie zboże. O transporcie zrabowanego ładunku poinformował ambasador Ukrainy w Turcji Wasyl Bodnar.

Ukraina prosi Turcję o aresztowanie statku. Jest wyładowany kradzionym zbożem

Ukraina zwróciła się do Turcji z prośbą o aresztowanie statku transportowego pod rosyjską banderą. Okręt przewoził ukraińskie zboże z okupowanego...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

„Najprawdopodobniej na pokładzie jest zboże skradzione na Ukrainie. Dyplomaci podejmują obecnie niezbędne środki” – napisał Bodnar w mediach społecznościowych.

„Prokuratura Generalna poprosiła stronę turecką o podjęcie pilnych działań. Mamy dobry kontakt i ścisłą współpracę z władzami Turcji. Jestem przekonany, że podjęte decyzje zapobiegną próbom naruszenia suwerenności Ukrainy!” – dodał ambasador.

Przeczytaj także: Tusk „podważa kluczowy aspekt pomocy” dla Ukrainy. To „zbieżne z celami rosyjskiej machiny wojennej”

Na statku „Żybek Żoły” („Jedwabny Szlak”) ma się znajdować 7 tysięcy ton skradzionego zboża.

Według ukraińskiego internetowego wydawnictwa „SeaKrime Peacemaker” po Morzu Czarnym pływa obecnie osiem statków, które dostarczają do tureckich portów skradzione zboże.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej