RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gorbaczow trafił do szpitala. Sprzeczne informacje nt. jego stanu zdrowia

Michaił Gorbaczow ma 91 lat (fot. FB)
Michaił Gorbaczow ma 91 lat (fot. FB)

Ostatni przywódca ZSRS Michaił Gorbaczow trafił do szpitala – podają w piątek media rosyjskie i sieci społecznościowe. 91-letni polityk, według tych doniesień, cierpi na cukrzycę i ma problemy z nerkami.

Gorbaczow popiera protestujących Białorusinów. „Zuchy. Teraz już mają charakter”

Pierwszy i ostatni prezydent ZSRR, twórca pieriestrojki Michaił Gorbaczow oświadczył w czwartek, że uważnie obserwuje sytuację na Białorusi i...

zobacz więcej

Zdjęcie Gorbaczowa w szpitalnym łóżku i z podłączoną kroplówką jeszcze w czwartek opublikował na Facebooku rosyjski naukowiec Nikołaj Podosokorski.

Na fotografii widać również ekonomistę Rusłana Grinberga, który miał następnie powiedzieć jednej z rosyjskich telewizji, że Gorbaczow ma cukrzycę oraz problemy z nerkami, a jego stan się pogarsza. Informacje te rozpowszechniły rosyjskie sieci społecznościowe i media.

Przedstawiciel Fundacji Gorbaczowa Władimir Polakow, cytowany w piątek przez rosyjską agencję RIA Nowosti, zaprzeczył doniesieniom o znacznym pogorszeniu się stanu zdrowia byłego prezydenta ZSRR.„Nigdy nie komentujemy stanu zdrowia Michaiła Siergiejewicza. W tym przypadku mogę jednak powiedzieć, że to, co pojawia się w tych kanałach (na Telegramie) nie jest zgodne z prawdą” – powiedział Polakow.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej