RAPORT

Wojna na Ukrainie

Koronawirus nie odpuszcza. We Włoszech prawie milion zakażonych

Szpital w Turynie w północno-zachodnich Włoszech (fot. Shutterstock)
Szpital w Turynie w północno-zachodnich Włoszech (fot. Shutterstock)

Prawie milion osób we Włoszech jest obecnie zakażonych koronawirusem – wynika z piątkowych danych Ministerstwa Zdrowia w Rzymie. Potwierdzają się prognozy ekspertów, którzy na lipiec zapowiadali kolejną falę pandemii. Dominuje lekki przebieg zakażenia wywołanego przez następne subwarianty omikrona.

Koronawirus a turystyka. Włochy znoszą resztki obostrzeń

Od 1 czerwca przy wjeździe do Włoch nie będzie już wymagana przepustka COVID-19 – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Resort ogłosił, że nie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W raporcie resortu zdrowia podano, że aktywnie zakażonych jest 929 tys. osób. Specjaliści twierdzą jednak, że faktyczna liczba jest znacznie wyższa, bo wiele osób robi domowy test, a to oznacza, że ci zakażeni nie są uwzględniani w statystykach.

Minionej doby zmarły 72 osoby. Zarejestrowano ponad 86 tys. przypadków infekcji; wykonano 316 tys. testów w szpitalach i aptekach. 27 procent z nich dało wynik pozytywny, co jest wysokim wskaźnikiem.

Na oddziałach intensywnej terapii przebywa we Włoszech 264 chorych na COVID-19.

– W tym tygodniu nadal rośnie liczba przypadków COVID-19 w naszym kraju, a wskaźnik zachorowań to ok. 763 przypadków na 100 tys. mieszkańców – powiedział włoski wirusolog prof. Giovanni Rezza w opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia nagraniu.

Zobacz także: Najwyższa liczba zmarłych we Włoszech w czwartej fali


Wskaźnik hospitalizacji szpitalnej i na intensywnej terapii to odpowiednio 10,3 proc. i 2,6 proc. Mamy więc zdecydowany wzrost zajętych miejsc na oddziałach szpitalnych, ale na szczęście wzrost na intensywnej terapii jest względnie powolny – wskazał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej