RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ukraina prosi Turcję o aresztowanie statku. Jest wyładowany kradzionym zbożem

Ukraina chce aresztowania rosyjskiego statku wyładowanego kradzionym zbożem (fot. Shuterstock); zdjęcie ilustracyjne
Ukraina chce aresztowania rosyjskiego statku wyładowanego kradzionym zbożem (fot. Shuterstock); zdjęcie ilustracyjne

Najnowsze

Popularne

Ukraina zwróciła się do Turcji z prośbą o aresztowanie statku transportowego pod rosyjską banderą. Okręt przewoził ukraińskie zboże z okupowanego przez Rosję portu w Berdiańsku.

Rosja wysyła ukradzioną pszenicę z Ukrainy do Syrii

Rosja wysłała swojemu sojusznikowi w Syrii około 100 tysięcy ton pszenicy ukradzionej z Ukrainy od czasu inwazji na ten kraj – poinformowała...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Statek „Zhibek Zholy” zacumował przy tureckim porcie Karas na Morzu Czarnym. „Jestem przekonany, że tureckie działania zapobiegną próbom naruszenia suwerenności Ukrainy” – poinformował ambasador Ukrainy w Ankarze Wasyl Bodnar.

Wcześniej strona ukraińska zarzuciła Turcji zakup ukraińskiego zboża zagarniętego przez Rosjan. Przedstawiciele Ankary zapewnili, że zbadają doniesienia o docierających do wybrzeży Morza Czarnego ukraińskich produktach rolnych.

Departament Stanu USA ujawnił na początku czerwca, że są dowody na kradzież zboża, głównie pszenicy, przez rosyjskie wojska. Według cytowanego przez „New York Times” ukraińskiego ministra rolnictwa Tarasa Wysockiego, oprócz 500 tys. ton pszenicy wartych 100 mln dol., żołnierze rosyjscy ukradli również maszyny rolnicze warte 15-20 mln dol.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej