RAPORT

Wojna na Ukrainie

Open’er. Organizatorzy wezwali publiczność do ewakuacji

Festiwal Open'er w 2017 r. (fot. Forum/Matej Leskovsek/Reuters)
Festiwal Open'er w 2017 r. (fot. Forum/Matej Leskovsek/Reuters)

Nawałnice przechodzące nad województwem pomorskim przerwały w piątek Open'er Festival 2022 w Gdyni. Wieczorem ze względu na załamanie pogody organizatorzy zadecydowali o przerwaniu trwających koncertów i zarządzili ewakuację z terenu festiwalu.

W piątek wieczorem podczas trwania Open'er Festival w Gdyni organizatorzy wezwali do ewakuacji zgromadzonej publiczności. Nad Pomorskiem przechodzą gwałtowne nawałnice.

Organizatorzy wydali komunikat. „Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie. Czekajcie na kolejne komunikaty” – napisano na Facebooku.

Później opublikowano kolejny komunikat: „Dziękujemy za sprawną ewakuację. Po zakończeniu burzy i zapewnieniu bezpieczeństwa planujemy wznowienie festiwalu w dniu dzisiejszym”.

W piątek odbywał się trzeci dzień Open'er Festival 2022 w Gdyni. Tego dnia miały się odbyć koncerty m.in. Megan Thee Stallion oraz Dua Lipa. Po godz. 19:00 zostały przerwane występy, a na terenie festiwalu pojawiły się na telebimach komunikaty o ewakuacji z lotniska w Babich Dołach. Z uwagi na pogodę zdecydowali o tym organizatorzy. Uczestnicy imprezy, którzy przyjechali na festiwal podstawionymi autobusami, wracali do centrum Gdyni specjalną komunikacją miejską.

Wielokrotnie podczas trwania Open'era można było się spodziewać deszczu i niskich temperatur, ale pierwszy raz w historii imprezy, aura przerwała koncerty.

Pogoda nie sprzyjała uczestnikom festiwalu także w 2017 roku, gdy spadł deszcz.

Zobacz także: IMGW ostrzega przed wichurami i burzami z gradem


Przez województwo pomorskie od późnych godzin popołudniowych przechodzi nawałnica. Dyżurny synoptyk IMGW prognozował w piątek wystąpienie burz z gradem na terenie całego województwa. Ostrzeżenie ws. burz z gradem obowiązuje od piątku od godz. 17:00 do soboty do godz. 2:00 w nocy.

W piątek wieczorem do godz. 21:00 straż pożarna odnotowała 772 interwencje związane z nawałnicami, które przechodzą nad Pomorskiem. Najwięcej w Słupsku (168), Kartuzach (93), Chojnicach (93) oraz Człuchowie (65).  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej