RAPORT

Pogarda

Rzecznik rządu RFN: Rosjanie z pełną świadomością akceptują śmierć cywilów

W ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku zginęło co najmniej 18 osób (fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK)
W ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku zginęło co najmniej 18 osób (fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK)

Najnowsze

Popularne

Ataki na ludność cywilną na Ukrainie to zbrodnie wojenne i prezydent Rosji Władimir Putin oraz osoby współodpowiedzialne będą musiały zostać pociągnięte za to do odpowiedzialności – przekazał w piątek w Berlinie rzecznik rządu Niemiec Steffen Hebestreit.

„Ołeksandriwka nową Buczą”. Rosjanie gwałcili niemowlęta i kilkuletnie dzieci

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa powiedziała w poniedziałek w Davos, że wieś Ołeksandriwka na południu Ukrainy stała się nową...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Rząd RFN „w najostrzejszych słowach” potępił rosyjski atak rakietowy na cywilny budynek mieszkalny i ośrodek wypoczynkowy w obwodzie odeskim, który miał miejsce w nocy z czwartku na piątek.

„To pokazuje nam ponownie w okrutny sposób, że rosyjski agresor z pełną świadomością akceptuje śmierć ludności cywilnej” – powiedział rzecznik rządu. „Działania strony rosyjskiej (...) są nieludzkie i cyniczne. Rosjanie muszą wreszcie zmierzyć się z tą prawdą” – dodał.

Prokurator Trybunału w Norymberdze apeluje w sprawie Putina

Ostatni żyjący prokurator, który sądził 22 zbrodniarzy hitlerowskich w Norymberdze (1945-49), 102-letni obecnie Ben Ferencz uważa za możliwe...

zobacz więcej

Jak przypomniał Hebestreit, rząd Niemiec potępił także „haniebny atak na centrum handlowe w Krzemieńczuku” w ostatni poniedziałek. Według władz ukraińskich, co najmniej 18 osób zginęło, gdy w centrum handlowe uderzyła rosyjska rakieta.

Z kolei liczba ofiar śmiertelnych po rosyjskich atakach rakietowych w pobliżu Odessy wzrosła do co najmniej 20, a blisko 40 osób zostało rannych. Trzy rosyjskie pociski uderzyły w budynek mieszkalny i ośrodek rekreacyjny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej