RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Trzeba myśleć, o czym się mówi”. Żaryn o rozmowie Trzaskowskiego z fałszywym Kliczką

Stanisław Żaryn odniósł się do słów Rafała Trzaskowskiego (fot.  PAP/Rafał Guz)
Stanisław Żaryn odniósł się do słów Rafała Trzaskowskiego (fot. PAP/Rafał Guz)

Zawsze należy myśleć o tym, co się mówi, i trzeba pamiętać, że jesteśmy jako Polska poddawani prowokacjom – podkreślił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn pytany o rozmowę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z fałszywym merem Kijowa Witalijem Kliczką.

Trzaskowski nie wiedział, że jest nagrywany. „PiS obniża podatki. Będę miał mniej pieniędzy!”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski myślał, że rozmawia z merem Kijowa Witalijem Kliczką. Został jednak wprowadzony w błąd. Nagrano, jak w czasie...

zobacz więcej

Rozmowę Trzaskowskiego z fałszywym Kliczką Żaryn skomentował w telewizji wPolsce.pl

– Nie jest to pierwsza tego typu próba wciągnięcia człowieka pełniącego funkcje publiczną w krajach Zachodu w pewien dialog, który ma być teoretycznie prowadzony z jakimś ważnym politykiem międzynarodowym. To jest takie zagrożenie, które niestety wynika z rozwoju technologicznego – zauważył rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Jak zaznaczył, „wyciąganie różnego rodzaju cytatów i nagrań, w których osoba publiczna daje się podejść, daje się naciągnąć na jakieś ostre komentarze, może być użyte przeciwko Polsce i innym krajom Zachodu”.

– To jest przyczynek do takiej refleksji u wszystkich osób publicznych w Polsce, we wszystkich biurach obsługujących takie osoby, że należy weryfikować wszystkie kontakty, które są nawiązywane na szczeblu międzynarodowym – stwierdził Żaryn.

Na uwagę, że należy też myśleć o tym, co się mówi, odparł, że zawsze trzeba o tym myśleć. – Trzeba pamiętać, że jesteśmy, jako Polska, poddawani różnego rodzaju prowokacjom – dodał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej