RAPORT

Wojna na Ukrainie

Morawiecki pisze o Trzaskowskim: Przykro mi

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skrytykował rząd za obniżanie podatków. – Będę miał mniej pieniędzy – stwierdził polityk PO. Na jego słowa zareagował premier Mateusz Morawiecki. „Trzaskowski mówi, że ma przez nas mniej pieniędzy. Liczby mówią co innego. W rzeczywistości od 2015 do 2021 wpływy Warszawy z PIT i CIT wzrosły o 64 proc. (z 4,86 do 7,96 mld)” – napisał premier.

„Radykalny sojusz”. PO z KOD-em i AgroUnią przeciwko CPK

CPK to projekt budowy lotniska oraz 2 tys. km nowych linii kolejowych. W ramach zakończonego właśnie cyklu Platformy Obywatelskiej #1000spotkań...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski myślał, że rozmawia z merem Kijowa Witalijem Kliczką. Został jednak wprowadzony w błąd i nagrany. Podczas rozmowy z osobami podszywającymi się pod Ukraińców żalił się na rządzących w Polsce:

„Znowu obniżyli podatki! W środku kryzysu! Kompletne szaleństwo... ale oni to właśnie robią! I oczywiście to oznacza, że ja będę miał mniej pieniędzy”. Więcej  TUTAJ.

Zobacz także:   Trzaskowski z pompą chciał otworzyć stację metra. Wyszła kompromitacja [WIDEO]

Sprawę postanowił skomentować sam premier.

„Prezydent Warszawy poskarżył się, że rząd znowu obniża podatki. Cóż, przykro mi, że tak utrudniamy mu pracę i robimy to systematycznie od kilku lat. Uszczelniliśmy VAT, wyeliminowaliśmy mnóstwo nieprawidłowości i patologii w zakresie ściągalności podatków CIT i PIT. W efekcie dochody budżetu centralnego, jak i samorządów znacząco wzrosły” – stwierdził Morawiecki.

teraz odtwarzane
Morawiecki odpowiada na krytykę Trzaskowskiego

Trzaskowski zlekceważył prośbę opiekunek żłobków. Był zajęty Paradą Równości?

Opiekunki ze stołecznych żłobków prosiły prezydenta Warszawy o podwyżki. W maju wysłały do niego list w tej sprawie. Czują się zawiedzione, bo...

zobacz więcej

Szef rządu podkreślił, że dzięki temu Prawo i Sprawiedliwość finansuje kolejne programy społeczne, wspiera seniorów, dzieci, polskie rodziny i buduje drogi, boiska, przystanki, tory oraz mnóstwo innej infrastruktury w każdej części Polski! „W Warszawie również” – zaznaczył.

„Pan Trzaskowski mówi, że to szaleństwo, bo on ma przez to mniej pieniędzy. Liczby mówią co innego. W rzeczywistości od 2015 do 2021 wpływy Warszawy z PIT i CIT wzrosły o 64 proc. (z 4,86 do 7,96 mld)” – dodał.

Zobacz także:  Wpadka Trzaskowskiego. Ekspert o zagrożeniach, jakie czyhają w sieci

Jak napisał Morawiecki, poleca Trzaskowskiemu „mniej funku, wirtualnych spotkań i urlopów, a więcej realnej pracy”.Po tym, jak Trzaskowski znów poskarżył się za granicą na sytuację Warszawy, głos zabrali przedstawiciele innych resortów.

„Przy obniżce podatków Warszawa miała w 2021 roku rekordowe dochody” – napisał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker zaznaczył z kolei, że Warszawa dostała już setki milionów na pomoc uchodźcom. „Od 2015 dochody m. st. Warszawy z PIT i CIT wzrosły o 64 proc.” – dodał wiceminister MSZ Paweł Jabłoński.
 „Mówią, że się nie da, a my robimy swoje” – napisał poseł PiS Robert Gontarz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej