RAPORT

Wojna na Ukrainie

Opozycja chce podnieść VAT do 25 proc. Jest odpowiedź rzecznika rządu

Rzecznik prasowy rządu Piotr Mueller (fot. PAP/Piotr Nowak)
Rzecznik prasowy rządu Piotr Mueller (fot. PAP/Piotr Nowak)

„W sobotę konwencja PO” – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller i zaznaczył, że i tak nie poznamy programu tej partii Platforma Obywatelska ogranicza się bowiem do krytykowania PiS, a pytana o własne pomysły tłumaczy, że zaprezentuje je po wyborach. „A niedawno Marek Belka wprost zapowiedział program podwyższania podatków” – przypomniał Müller.

„Radykalny sojusz”. PO z KOD-em i AgroUnią przeciwko CPK

CPK to projekt budowy lotniska oraz 2 tys. km nowych linii kolejowych. W ramach zakończonego właśnie cyklu Platformy Obywatelskiej #1000spotkań...

zobacz więcej

„W sobotę konwencja PO. Prawdziwych planów nie poznamy. Jak mówi Izabela Leszczyna: »Jak wygramy wybory, przedstawimy wszystkie szczegóły«. Choć trochę ujawniła, krytykując programy społeczne” – zaczął swój wpis rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy.

Zobacz także:   Żakowski przestrzega przed rozliczaniem Lisa: Lincz jest gorszy niż mobbing

Nawiązał tym samym do wypowiedzi głównej ekonomistki PO. Izabela Leszczyna przyznała bowiem, że w Polsce istnieje problem zbyt małej liczby mieszkań.  Oceniła, że państwo nie powinno budować ich więcej, lecz dopłacać obywatelom do zakupu własnych lokali.

Dopytywana o szczegóły, powiedziała: „Mamy dzisiaj jeszcze lepsze pomysły; jak wygramy wybory, przedstawimy wszystkie szczegóły”.

Uderzała też w program 500 Plus, który jej zdaniem nie poprawił jakości życia dzieci w Polsce.

„Niedawno Marek Belka wprost zapowiedział program podwyższania podatków. Choć trzeba przyznać, że rzetelnie powiedział, iż to właśnie my je obniżamy” – dodał we wpisie na Twitterze Piotr Müller i zamieścił krótkie nagranie.

Trzaskowski zlekceważył prośbę opiekunek żłobków. Był zajęty Paradą Równości?

Opiekunki ze stołecznych żłobków prosiły prezydenta Warszawy o podwyżki. W maju wysłały do niego list w tej sprawie. Czują się zawiedzione, bo...

zobacz więcej

To między innymi cytat prezesa NBP za rządów PO-PSL, europosła socjalistów wybranego z list wyborczych PO  Marka Belki, który mówił: „Trzeba będzie podnieść podatek VAT do maksimum europejskiego”.

Zobacz także:   Trzaskowski nie wiedział, że jest nagrywany. „PiS obniża podatki. Będę miał mniej pieniędzy!”

– Być może będzie zmiana polityki budżetowej, ale to oznacza zacieśnianie pasa. W pewnym momencie trzeba będzie podnieść podatki, np. podnieść VAT do maksimum europejskiego, czyli 25 proc. – stwierdził.

Słowa te padły w momencie, gdy rząd Zjednoczonej Prawicy zmniejsza podatki w Polsce – szczegóły  TUTAJ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej