RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowa atrakcja w Bieszczadach. Kolej gondolowa nad solińską zaporą

Nowy ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych (PKL) to ważna inwestycja gospodarcza, to dodatkowe setki miejsc pracy w przemyśle turystycznym – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia ośrodka turystycznego PKL w Solinie.

Ogromne serce na stoku góry. Wyraz pamięci o żonie, którą zabrała śmierć

Co kryje się za ogromnym, widocznym z daleka sercem z krzewów, zasadzonych na stoku góry nad jeziorem Myczkowskim? Okazuje się, że to gest pamięci...

zobacz więcej

– Ta inwestycja (nowy ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych – red.) zwiększa możliwości turystyczne dla mieszkańców Polski dla wszystkich turystów zagranicznych, ale to jednocześnie ważna inwestycja gospodarcza, to dodatkowe setki miejsc pracy (...) w całym przemyśle turystycznym – stwierdził premier.

Szef rządu podkreślił, że inwestycja ta nie powstałaby, gdyby nie wzorcowa współpraca znakomita współpraca między rządem a samorządem.

– Pokazaliśmy tutaj ogromną skuteczność, sprawczość. Ta inwestycja powstała w półtora roku – podkreślił.

Bieszczadzka Kolejka Leśna z rekordem w przewozie [WIDEO]

zobacz więcej

„Dokonaliśmy repolonizacji”


– Dokonaliśmy repolonizacji w wielu miejscach – stwierdził szef rządu. Dodał, że jednym z przykładów jest repolonizacja Polskich Kolei Linowych.

To dzięki temu nowy inwestor Polski Fundusz Rozwoju mógł zainwestować dodatkowe 200 mln zł w ostatnich paru latach, tylko w ostatnich trzech latach – wskazał.

Zapowiedział, że na kolejne kilka lat planowane są „jeszcze większe inwestycje turystyczne, krajobrazowe”. – Takie, żeby można było z jednej strony zarabiać, a z drugiej strony – zwiększać atrakcyjność turystyczną i przez to możliwości podziwiania polskich krajobrazów przez Polaków i turystów z zagranicy – stwierdził.

W czasach rządów PO wyprzedano (...) majątek narodowy naszych firm, różnych, właśnie takich jak Polskie Koleje Linowe – przekonywał szef rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej