RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nagroda za wskazanie zabójcy. Jest wizerunek na podstawie DNA

Policjanci z Łodzi szukają sprawcy zabójstwa 57-letniej kobiety, do którego doszło 4 grudnia 2020 r. w Łodzi około godz. 18.30 w parku „Na Zdrowiu”. Policja publikuje przewidywany wizerunek zabójcy. Stworzony został na podstawie DNA zabezpieczonego na miejscu zbrodni. Za wskazanie sprawcy wyznaczono nagrodę 70 tys. zł.

Zwłoki kobiety w parku w Łodzi. Policja prosi o pomoc

W Parku na Zdrowiu w Łodzi znaleziono nad ranem zwłoki 57-latki. Kilka godzin wcześniej kobieta wyszła z psem na spacer. Ponieważ nie wracała, jej...

zobacz więcej

– W sprawie przesłuchano do tej pory blisko 1,5 tys. osób i wykonano setki badań, a także innych czynności procesowych oraz tych o charakterze niejawnym – wyjaśnia policja.

Wizerunek mężczyzny powstał w amerykańskim laboratorium przy wykorzystaniu zaawansowanych badań genetycznych. Metoda ta użyta została w Polsce po raz pierwszy. Dzięki niej można przewidzieć wygląd i pochodzenie osoby na podstawie jej DNA.

Policja podkreśla, że wizerunek jest przybliżeniem wyglądu; wpływają na niego także czynniki środowiskowe i inne, jak zarost, fryzura czy blizny.

Jest nagranie z dnia zabójstwa


Prawdopodobny wiek w chwili popełnienia czynu to przedział 30-33 lata +/- 5 lat. Skóra jasna, z niewielką ilością piegów, oczy orzechowe/brązowe, włosy brązowe, pochodzenie z Europy Południowo- Wschodniej. Wcześniej funkcjonariusze pokazali nagranie z dnia zabójstwa, na którym widać podejrzanego. Mężczyzna około godz. 19 szedł ul. Krakowską, Krzemieniecką w kierunku ul. Retkińskiej w Łodzi.

Znaleziono ciało zamurowane w ścianie kawiarni. Trwa śledztwo

Znaleziono niezidentyfikowane ciało zamurowane w ścianie w jednym z budynków w Nicei – informują w czwartek francuskie media, powołując się na...

zobacz więcej

Ubrany był w ciemną kurtkę oraz spodnie, buty typu sportowego i ciemną czapkę z jasnym kwadratowym emblematem na przodzie. Poruszał się w charakterystyczny sposób.

Jeśli ktoś ma informacje identyfikujące tego mężczyznę, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z komendy wojewódzkiej w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112 tel. 47 841 45 05 lub kom. 798 030 848. Policja podkreśla, że zapewnia anonimowość.

Dodatkowo za za wskazanie sprawcy przewidziano nagrodę w wysokości 70 tys. zł pochodzącą ze środków policji i rodziny ofiary zabójstwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej