RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czarnek: Ideologia LGBT jest szkodliwa, także dla ludzi ze środowiska LGBT

Przemysław Czarnek (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Przemysław Czarnek (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Ideologia LGBT jest absolutnie szkodliwa i destrukcyjna dla każdego człowieka. Również dla ludzi ze środowiska LGBT – powiedział w Radiu Opole minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Ks. Oko skazany. Ruchy LGBT pozywają kolejnego duchownego

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany przez niemiecki sąd za opisanie wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej połączonej z...

zobacz więcej

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się m.in. do pytania posła na Sejm Janusza Kowalskiego. Uważa on, że pełnomocnik ds. równego traktowania przy rektorze Uniwersytetu Opolskiego promuje ideologię LGBT.

Zdaniem ministra obowiązujące prawo broni przed dyskryminacją całe środowisko naukowe. Są w nim osoby niezgadzające się z ideologami LGBT.

Czarnek podkreślił, że pełnomocnicy zajmujący się kwestiami równouprawnienia muszą w swojej pracy brać pod uwagę także ochronę przed dyskryminacją osoby wyznające wartości chrześcijańskie czy konserwatywne.

– Po to wprowadziliśmy pakiet wolności akademickiej, czyli nowe przepisy w prawie o szkolnictwie wyższym i nauce, by nie można pociągać naukowców i nikogo ze społeczności akademickiej do odpowiedzialności dyscyplinarnych za głoszenie takich poglądów, jak chociażby poglądy pana Janusz Kowalskiego i moje – powiedział Czarnek.

Groźne fake newsy o Polsce. Wiceszef MSZ apeluje

W ostatnich dniach pojawiły się dwie nieprawdziwe informacje ws. relacji Polski i USA. – Najbardziej smuci mnie fakt, że część polityków na naszej...

zobacz więcej

– Ideologia, nie mówimy o osobach, ideologia LGBT jest absolutnie destrukcyjna i szkodliwa dla każdego człowieka. Również dla ludzi ze środowiska LGBT. (...) Jeśli pełnomocnik ds. równego traktowania miałby poświęcać swój czas dyskryminacji tych osób, które mają inne zdanie niż ci ideolodzy LGBT, to byłoby sprzeczne z prawem i będziemy to badać –dodał.

Pytany o swoją rolę jako opiekuna wojewódzkich struktur PiS Czarnek zapewnił, że jego zadaniem nie będzie robienie polityki, lecz nadzorowanie tych zmian w strukturach wojewódzkich partii, które powinny być wprowadzone. Minister podkreślił, że z powodu przewagi na polskim rynku mediów lewicowo–liberalnych, które w jego ocenie w fałszywy sposób przedstawiają działania Zjednoczonej Prawicy, konieczne jest organizowanie spotkań polityków ZP z ludźmi, by w rzetelny sposób przybliżać dokonania ostatnich siedmiu lat.

Czarnek „opiekunem” PiS w Opolu


Jednocześnie przyznał, że jednym z powodów, dla których powierzono mu tę funkcję w woj. opolskim, jest działanie w tym regionie struktur mniejszości niemieckiej.

– Związek mój z woj. opolskim jest taki, że Sejm ograniczył środki na naukę języka niemieckiego jako ojczystego o 39 mln w tym roku, z 239 do 200 mln, co i tak jest olbrzymim finansowaniem nauczania języka niemieckiego jako ojczystego. To dwukrotny budżet Politechniki Opolskiej, to budżet Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – wskazał minister.

Timmermans atakuje Polskę fake newsem. Jest odpowiedź z MSZ

Polityk Komisji Europejskiej Frans Timmermans postanowił o sobie przypomnieć atakując Polskę za rzekome „strefy wolne od LGBT”. O tym, że takowe...

zobacz więcej

– To cztery razy więcej niż państwo przeznacza na szkoły polskie we wszystkich krajach świata. Te pieniądze trafiały w zupełnie ślepy cel – powiedział Czarnek.

– Dziś w Polsce nauczamy języka niemieckiego na wielką skalę. (...) Wydajemy 1,630 mld na naukę języka niemieckiego plus 200 mln na naukę języka niemieckiego jako ojczystego. Poza tym brak wzajemności, bo Niemcy nie wydają jednej złotówki na nauczanie języka polskiego jako ojczystego w Niemczech, nie wykonują swoich zobowiązań traktatowych – przypomniał szef resortu edukacji.

Minister zapewnił, że ograniczenie finansowania nauki języka niemieckiego jako ojczystego nie są dyskryminacją, lecz ograniczeniem środków do realnych potrzeb mniejszości niemieckiej.

Przemysław Czarnek zapowiedział wprowadzenie od nowego roku szkolnego w woj. opolskim i lubelskim programu pilotażowego dla nauczycieli wychowania fizycznego, który będzie pomagał w wyławianiu talentów sportowych. Po pilotażu program ma trafić do wszystkich szkół w kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej