RAPORT

Wojna na Ukrainie

Manipulacje TVN24. W roli „zwykłych mieszkańców” aktywistka KOD i radna Brejzy

„Zwykli mieszkańcy” wg TVN24 (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images; screen TVN24 z 1.06.2022)
„Zwykli mieszkańcy” wg TVN24 (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images; screen TVN24 z 1.06.2022)

TVN24 kolejny dzień kontynuuje temat weekendowej wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w woj. kujawsko-pomorskim. W serwisie informacyjnym stacja wyemitowała w piątek materiał mający przedstawiać relacje „zwykłych mieszkańców”, którzy nie dostali się na spotkanie z politykiem. W roli rozmówców pojawiły się jednak aktywistka KOD podpisana jako „mieszkanka Grudziądza” i radna z Inowrocławia należąca do klubu Ryszarda Brejzy – również podpisana jako mieszkanka miasta.

Radny od Brejzy komentuje zajście w Inowrocławiu. „Opowiadałem dowcip”

Nie milkną echa niedzielnej wizyty szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Inowrocławiu. Padały już zarzuty pod adresem samorządowców Koalicji...

zobacz więcej

Chodzi o wydarzenia z minionej niedzieli. Tego dnia prezes PiS pojawił się m.in. w Grudziądzu i Inowrocławiu. W czasie spotkań nie brakowało prowokacji przygotowanych przez lokalnych działaczy związanych z opozycją i rządzącym Inowrocławiem prezydentem Ryszardem Brejzą, ojcem senatora KO Krzysztofa Brejzy.

Choć politycy opozycji utrzymują, że była to spontaniczna demonstracja niezadowolonych z rządu obywateli, to wśród manifestujących można było dostrzec wiele twarzy związanych z Platformą Obywatelską i Porozumieniem rządzącego miastem prezydenta Ryszarda Brejzy. Część z nich trzymała kartki atakujące prezesa PiS, a na koszulkach mieli wulgarne hasła – o czym szerzej pisaliśmy tutaj.

Tego TVN widzom nie przekazał


W piątek stacja TVN24 w serwisie informacyjnym nawiązała do tych wydarzeń w materiale o inflacji. Nie poinformowano jednak o skandalicznym zachowaniu demonstrantów, a prowadząca jedynie stwierdziła: „Ci, którym w portfelu brakuje pieniędzy, chcieliby porozmawiać z rządzącymi na ten temat. Kiedy w ich mieście pojawia się Jarosław Kaczyński, to oni na takim otwartym spotkaniu chcą być. Ale im się to nie udaje”.

Później pojawiło się kilka nagrań mających pokazać reakcję „zwykłych obywateli”. Mikrofon podano dwóm kobietom podpisanym jako „mieszkanka Inowrocławia” i „mieszkanka Grudziądza”. Jednak nie był to głos postronnych osób.

Pierwsza z rozmówczyń TVN24, Ewa Kempska, to radna klubu Porozumienie Ryszarda Brejzy (przyjęła mandat w styczniu 2019 r.). Po niej w materiale TVN24 pojawia się Sławomir Nitras, poseł PO.

Źródło: Screen TVN24

Druga to Helena Kopycińska, zaangażowana aktywistka Komitetu Obrony Demokracji.

Źródło: Screen TVN24
Zobacz także: Happening polityczny na grobie Przemyka, recydywa i wyrok. Kim jest zadymiarz z Inowrocławia?
teraz odtwarzane
Wyzywali funkcjonariuszy, użyto gazu. Mamy stanowisko policji [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej