RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przez burze ewakuowano pięć obozów harcerskich. Ranny opiekun

Burze, które ostatniej doby przeszły przez Polskę były powodem prawie 1,3 tys. interwencji Państwowej Straży Pożarnej. W czasie jednej z nich ranny został opiekun obozu harcerskiego w powiecie iławskim (warmińsko-mazurskie). Łącznie ewakuowano pięć obozów harcerskich – przekazał rzecznik PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Upał do 37 stopni, burze i trąby powietrzne. Prognoza pogody

W piątek przez cały dzień będzie pogodnie i gorąco z lokalnymi burzami – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej...

zobacz więcej

Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna, w czwartek w związku z burzami strażacy odnotowali 1273 interwencje. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie województwa pomorskiego – 278, kujawsko-pomorskiego – 277, warmińsko-mazurskiego – 142, śląskiego – 128, wielkopolskiego – 100, łódzkiego – 93 oraz mazowieckiego – 91.

– Od północy do godz. 6 w piątek odnotowano 48 interwencji związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu. Dwie osoby zostały lekko ranne, w tym strażak z województwa śląskiego oraz uczestnik obozu pod namiotami w powiecie iławskim – powiedział Kierzkowski.

Strażacy otrzymali 82 zgłoszenia o uszkodzonych budynkach: 44 w województwie kujawsko-pomorskim, 22 w wielkopolskim i 13 w łódzkim.

W woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie iławskim w Jerzwałdzie w wyniku przechodzenia frontu burzowego ranny został opiekun obozu harcerskiego. Jak informuje straż pożarna, doznał on stłuczenia okolicy barku. Został opatrzony przez strażaków.

– W obozie łącznie przebywało 14 osób – ośmioro dzieci i sześcioro opiekunów. Łącznie z okolicy ewakuowało się w bezpieczne miejsca pięć obozów. Na miejscu pracowało 16 strażaków i cztery samochody – poinformowała Państwowa Straż Pożarna.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej