RAPORT

Wojna na Ukrainie

Upał do 37 stopni, burze i trąby powietrzne. Prognoza pogody

Na zachodzie oraz w rejonie Pomorza i Kujaw niewykluczone są trąby powietrzne (fot. Shutterstock)
Na zachodzie oraz w rejonie Pomorza i Kujaw niewykluczone są trąby powietrzne (fot. Shutterstock)

W piątek przez cały dzień będzie pogodnie i gorąco z lokalnymi burzami – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne.

Blisko 40 stopni. Tropikalny żar i alerty najwyższego stopnia

Groźne burze z gradem i silnymi porywami wiatru w zachodniej połowie kraju i w centrum, tropikalne upały we wschodniej części Polski – takie...

zobacz więcej

W piątek w ciągu dnia zachmurzenie będzie słabe i umiarkowane. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu do 25 st., a na południowym - wschodzie do 37 st.

– Przez cały dzień będzie pogodnie, jedynie na wschodzie kraju lokalnie będzie deszczowo – przekazał synoptyk i dodał, że nadal w ciągu dnia prognozowane są gwałtowne burze.

– Na zachodzie kraju oraz w rejonie Pomorza i Kujaw niewykluczone są trąby powietrzne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – podkreślił.

W ciągu dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany, w trakcie burz porywisty do 90 km/h, lokalnie do 130 km/h.

W nocy z piątku na sobotę strefa burz przesunie się nad wschodnią część kraju, a od zachodu będzie napływać chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

– Weekend będzie nieco chłodniejszy, ale już od poniedziałku prawdopodobnie czeka nas powrót upałów i burze – podsumował Folwarski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej