RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezydent: Warto ponad podziałami omówić wyniki szczytu

Andrzej Duda (fot. PAP/Mateusz Marek)
Andrzej Duda (fot. PAP/Mateusz Marek)

Warto ponad podziałami politycznymi omówić wyniki tego szczytu i podyskutować, jak dalej powinniśmy działać jako Polska – stwierdził w czwartek prezydent Andrzej Duda, przypominając, że na poniedziałek zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydent Duda w Madrycie. Zapowiada, co zrobi po powrocie do kraju [WIDEO]

Decyzje, które zostały podjęte na szczycie NATO w Madrycie, są kluczowe dla Polski, bo wzmacniają jej bezpieczeństwo – powiedział prezydent Andrzej...

zobacz więcej

„NATOSummit w Madrycie dobiegł końca. Na poniedziałek zwołałem Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Warto ponad podziałami politycznymi omówić wyniki tego szczytu i podyskutować, jak dalej powinniśmy działać jako Polska. Bezpieczeństwo Polski jest dla nas najważniejsze” – napisał prezydent Andrzej Duda na Facebooku.

Jeszcze we wtorek, przed wylotem na szczyt NATO prezydent zapowiedział, że w poniedziałek – po spotkaniu w Madrycie – zwoła posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa.

RBN to organ doradczy prezydenta, w którego skład wchodzą: marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady. Prezydent może zapraszać do udziału w pracach Rady również inne osoby, jeśli uzna to za wskazane

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej