Prorosyjska era Tuska

Piękna przygoda trwa. Fręch w trzeciej rundzie Wimbledonu!

Magdalena Fręch bez straty seta awansowała do trzeciej rundy (fot. Getty Images)

Nie udało się Katarzynie Kawie, Magdzie Linette i Mai Chwalińskiej, udało się Magdalenie Fręch. Po ograniu Camili Giorgi w pierwszej rundzie, w drugiej 24-letnia Polka uporała się z Anną Karoliną Schmiedlovą (6:4, 6:4) i awansowała do kolejnej fazy.

Wimbledon, czyli... rzeź faworytów. Sensacje na trawie

Na trawiastych kortach Wimbledonu niespodzianka goni niespodziankę. Choć turniej rozpoczął się w poniedziałek, słowa „sensacja” można było użyć po...

To był mecz pomyłek, zwłaszcza po stronie rywalki Fręch. Schmiedlova aż 31 niewymuszonych błędów i choć tyle samo miała zagrań kończących, brak zimnej krwi w decydujących momentach okazał się decydujący dla losów spotkania. Polka była spokojniejsza, dokładniejsza, lepsza w obronie, dzięki czemu wygrała 6:4, 6:4.

W trzeciej rundzie na 24-letnią zawodniczkę czeka lepsza z pary Flipkens/Halep.