RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Magazyn śledczy Anity Gargas”: Rosyjskie lobby gazowe

Szpiedzy na usługach GRU sabotujący polskie bezpieczeństwo energetyczne i europejskie organizacje ekologiczne opłacane przez Kreml, czyli kulisy działalności rosyjskich służb specjalnych i lobby gazowego – tak streszczają kolejny odcinek programu autorzy „Magazynu śledczego Anity Gargas”. W jaki sposób Federacja Rosyjska wykorzystywała fundacje ekologiczne oraz ideologię ochrony środowiska do uzależnienia od siebie Europy? Skąd pochodziły 82 miliony euro przekazane organizacjom ekologicznym lobbującym za importem gazu z Rosji, który miał zastąpić węgiel i elektrownie nuklearne? – pytają. Odpowiedź w czwartek o 22:55 w TVP1 w „Magazynie śledczym Anity Gargas”.

„Magazyn śledczy Anity Gargas”: Rosyjskie interesy w obliczu zachodnich sankcji

Sznur ciężarówek z Europy Zachodniej przez Polskę i Białoruś do Rosji oraz szara strefa handlu ropą i węglem, czyli rosyjskie interesy w czasie...

zobacz więcej

Jak operowali informatorzy rosyjskiego wywiadu i agenci wpływu, którym udało się przeniknąć do polskich elit politycznych? Jakie były mechanizmy działania rosyjskiego lobby sprzeciwiającego się wydobywaniu gazu łupkowego w Polsce, w Europie i USA? Kto stał za protestami organizowanymi przeciwko łupkom?

Po co na Roztocze przyjeżdżały samochody na rosyjskich rejestracjach? W jakim celu lobbyści Gazpromu przyszli do europosła Bogusława Sonika, który przygotowywał raport w sprawie gazu i ropy łupkowej? Czy w Polsce są jeszcze perspektywy, żeby wrócić do projektów łupkowych?

Zobacz także: „Magazyn śledczy Anity Gargas”. Kto broni sowieckich pomników?


Drugie dno europejskiej transformacji energetycznej w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:55 w TVP1.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej