RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy. Już dziś rusza sprzedaż biletów na mecz charytatywny

Iga Świątek (fot.  Robert Prange/Getty Images)
Iga Świątek (fot. Robert Prange/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Iga Świątek od początku rosyjskiej inwazji solidaryzuje się z Ukraińcami. Razem ze swoim zespołem zdecydowała się zorganizować mecz charytatywny „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”, z którego dochód zostanie przeznaczony dla dzieci dotkniętych wojną. Mecz pokazowy odbędzie się w sobotę 23 lipca w TAURON Arenie w Krakowie. Głównym sponsorem wydarzenia jest PZU.

Spacerek na początek. Świątek w drugiej rundzie Wimbledonu

Pierwszy set – do zera, w drugim drobne kłopoty, które udało się szybko zażegnać. Iga Świątek w nieco ponad godzinę wywalczyła awans do drugiej...

zobacz więcej

– Od dłuższego czasu wspominałam, że wraz z zespołem pracujemy nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy. W czwartek o godz. 18 wystartuje sprzedaż biletów na wyjątkowy mecz charytatywny, do którego zaprosiłam polskich i ukraińskich tenisistów: Agnieszkę Radwańską, Elinę Svitolinę, Serhija Stachowskiego i Martyna Pawelskiego. Wspólnie chcemy poprzez tenis okazać solidarność z Ukrainą oraz realnie pomóc najmłodszym Ukraińcom cierpiącym z powodu wojny – stwierdziła Iga Świątek.

Do wydarzenia dojdzie w sobotę 23 lipca o 12 i będzie dostępne nie tylko dla prawie 15 tys. widzów w TAURON Arenie Kraków, ale też dla telewidzów TVP, TVP Sport oraz użytkowników tvpsport.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Najważniejszym wydarzeniem będzie pojedynek dwóch najwybitniejszych polskich tenisistek – Igi Świątek z Agnieszką Radwańską.

Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie.

Link do sprzedaży biletów na www.igaswiatek.pl. Sprzedaż biletów ruszy w czwartek 30 czerwca o godz. 18.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej