RAPORT

Wojna na Ukrainie

Augustynek znów w akcji. Zaatakowała młodą kobietę [WIDEO]

Znana z proaborcyjnych manifestacji i głosząca hasła o prawach kobiet aktywistka zaatakowała przed Sejmem jedną z młodych kobiet. Katarzyna Augustynek, nazywana też babcią Kasią, później zaczęła też zaczepiać policjantów, co nagrali uliczni reporterzy.

„Babcia Kasia” ubolewa, że to się nagrało. „Wyszkolona prowokatorka”

„Nie dotykaj mnie swoim tłustym brzuchem!”, „nie drzyj się na mnie!” – tak do policjantów na Placu Piłsudskiego w Warszawie krzyczała Katarzyna...

zobacz więcej

Jak wynika z nagrania opublikowanego na kanale pyta.pl w serwisie YouTube, zajście miało miejsce w ubiegłym tygodniu przed Sejmem, gdzie działacze „Strajku Kobiet” manifestowali ws. obywatelskiego projektu ustawy liberalizującej prawo aborcyjne.

Na miejscu pojawiła się kontrmanifestacja przeciwników aborcji; jej uczestnicy odmawiali różaniec.

Kamery zarejestrowały, jak w pewnym momencie Katarzyna Augustynek podchodzi do jednej z młodych kobiet i wymachuje w jej kierunku rękami. – Proszę mnie nie bić – protestowała dziewczyna.

Aktywistka młodszą kobietę nazwała „śmieciarą” i tłumaczyła, że jedynie „przylepia” naklejki. To samo chciała zrobić policjantowi, który zainteresował się zachowaniem niedoszłej Warszawianki Roku.

– No co, tobie też mam przylepić? – odburknęła funkcjonariuszowi. Później zaatakowała nawet przyjazną jej kobietę, która zwróciła aktywistce uwagę, by nie prowokowała funkcjonariuszy policji. – Wszystko to nagrywają i obracają przeciwko mnie – stwierdziła Augustynek.

Całość można obejrzeć w dłuższym materiale wideo w serwisie YouTube:


Zobacz także: Uderzyła policjanta i chwyciła za broń. Nowe fakty ws. „babci Kasi”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej