RAPORT

Tusk kontra Tusk

Czarnek: Gry „This War of Mine” i „Gra szyfrów” trafią do podstawy programowej

Gry „This War of Mine” 11 Bit Studios i „Gra szyfrów” stworzona przez IPN jeszcze w tym roku zostaną wpisane do podstawy programowej jako treści rekomendowane – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Resort zainaugurował właśnie projekt „Gry w edukacji”.

Jak będzie wyglądać edukacja ukraińskich dzieci po wakacjach? Konferencja ministra Czarnka

Wypracowany dla dzieci z Ukrainy system edukacyjny będzie stosowany w kolejnym roku szkolnym – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki...

zobacz więcej

To kolejny etap unowocześniania polskiej szkoły. Ostatnie dwa, trzy lata to potężne inwestycje w informatyzację, w sprzęt komputerowy, przyłączenie wszystkich szkół bez wyjątku do szybkiego internetu, to Laboratoria Przyszłości za miliard złotych, to sprzęt komputerowy w okresie pandemii – mówił minister na konferencji poświęconej nowemu projektowi.

– Polska szkoła pod tym względem jest już nowoczesna i unowocześnia się – dodał.

Czarnek zapowiedział, że gra „This War of Mine” 11 Bit Studios, podobnie jak gra „Gra szyfrów” stworzona przez Instytut Pamięci Narodowej, „będzie częścią podstawy programowej”.

Czarnek: Przyszły rok szkolny w całości w trybie stacjonarnym

1 września wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny – powiedział minister edukacji Przemysław...

zobacz więcej

„Ten proces się rozpoczął, jeszcze w tym roku będzie wpisana do podstawy programowej jako treści rekomendowane”. – W ten sposób stanie się częścią procesu nauczania w polskich szkołach – powiedział.

Wskazał, że gra „This War of Mine” jest grą dla osób pełnoletnich, stąd będzie częścią podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych, w ostatnich klasach. Zaznaczył, że „Gra szyfrów” będzie dostępna również dla młodszych uczniów.

Polscy uczniowie i nauczyciele mają już możliwość bezpłatnego pobrania „This War of Mine” z portalu „Gry w edukacji”. Z kolei „Gra szyfrów” jest dostępna bezpłatnie na platformie Steam.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej