RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kamiński: Zapora oddziela nas od ponurej dyktatury Łukaszenki

Zapora, która powstała na granicy polsko–białoruskiej, oddziela nas od ponurej dyktatury Alaksandra Łukaszenki – powiedział minister Po raz kolejny zapewnił, że budowa zapory była niezbędna.

Rewolucja na granicy. Morawiecki, Tusk i „lekcja skutecznej polityki” [WIDEO]

Przekonywał, że „ten mur nie powstanie”, oskarżał o finansowe nadużycia i załamywał ręce nad „bezradnością rządu”. Donald Tusk od początku był...

zobacz więcej

– Cieszę się, że dzisiaj możemy pokazać realne, praktyczne efekty naszych działań. One były niezbędne; ta zapora oddziela nas od ponurej dyktatury Łukaszenki – ocenił szef MSWiA.

– Państwo białoruskie dziś to państwo policyjne, w którym są tysiące więźniów politycznych, które ponosi współodpowiedzialność za agresję Rosji na Ukrainę. Z terytorium tego państwa ruszały w lutym wojska rosyjskie na Kijów, do dziś rakiety z terytorium Białorusi mordują cywilów ukraińskich. Z takim państwem mamy do czynienia – mówił Kamiński.

Podkreślił jednocześnie, że „nasze uczucia i nasze decyzje wobec opozycji białoruskiej, narodu białoruskiego nie ulegają zmianie”.

Oddzielamy naród białoruski, opozycję białoruską, od ponurego dyktatora, który siłą i przemocą rządzi w tym kraju. Każdy Białorusin, który będzie szukał schronienia w Polsce – jak było do tej pory, tak będzie w przyszłości – bezpieczne schronienie w Polsce znajdzie, a my znajdziemy furtki, żeby mógł trafić do naszego kraju i żeby tu mógł żyć bezpiecznie – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej