RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Ręce opadają”. Rzecznik PiS o słowach Tuska

Rzecznik PiS skomentował wypowiedzi Tuska o polskich działaniach na szczycie NATO (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Rzecznik PiS skomentował wypowiedzi Tuska o polskich działaniach na szczycie NATO (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Jak słucham wypowiedzi członków opozycji i jej szefa Donalda Tuska, to ręce opadają, bo widzę, że to powrót na pełnym gazie do koncepcji opozycji totalnej i to bliskiej już chyba wręcz opozycji totalitarnej – mówił rzecznik PiS Radosław Fogiel pytany o wypowiedź szefa PO o działaniach Polski szczycie NATO.

„Arogancja Scholza”. Tak odpowiedział na pytanie dziennikarki o Ukrainę [WIDEO]

Niemieckie media piszą o „żenującym napadzie arogancji”, komentując zachowanie kanclerza Olafa Scholza na wtorkowej konferencji prasowej po...

zobacz więcej

Rzecznik PiS w Polskim Radiu ocenił, że wszystkie cele, z którymi polska delegacja jechała na szczyt NATO, zostały zrealizowane. Jak mówił, mamy teraz konkretne dowództwo armii amerykańskiej w Polsce, zwiększoną obecność amerykańskiej armii w Polsce i w całym regionie.

– To jest coś, o co walczyliśmy od dawna – wskazał.

Fogiel odniósł się też do słów szefa PO Donalda Tuska, który w środę w kontekście szczytu NATO, stwierdził, że działania Polski są „mało ambitne”, a postulat stałej obecności co najmniej dwóch brygad sił państw NATO w Polsce nie został zrealizowany. Zobacz także: Amerykańska obecność militarna w Polsce. Błaszczak: decyzja na którą czekaliśmy lata

„Rosja głównym zagrożeniem dla państw NATO”. Po naradzie prezydenta z rządem [WIDEO]

Przed wyjazdem do Madrytu na wtorkowy szczyt NATO prezydent Andrzej Duda spotkał się na naradzie z rządem, by omówić polskie stanowisko oraz...

zobacz więcej

– Jak słucham tych wypowiedzi członków opozycji i jej szefa Donalda Tuska, to szczerze mówiąc ręce opadają, bo widzę, że to jest powrót na pełnym gazie do koncepcji opozycji totalnej, bliskiej już chyba wręcz opozycji totalitarnej. Polska odnosi sukces, NATO odnosi sukces, jest wzmocnienie obecności, NATO się rozszerza (...) i wychodzi opozycja, która nie jest w stanie znieść, że ten sukces jest za rządów PiS, i będzie negować działania Sojuszu – mówił polityk PiS.

Na uwagę, że Tusk nie krytykował działań Sojuszu, ale zbyt niskie aspiracje Polski, Fogiel odparł: „To czym były aspiracje za Donalda Tuska?”

– Za Donalda Tuska prezydent Komorowski i Tusk podpisywali na szczycie NATO strategię, w której Rosja była nazywana partnerem. Chodzi o tę zmianę filozofii, która jest między innymi efektem działań Polski i parterów. Dzisiaj podpisujemy strategię, gdzie Rosja jest jasno określona jako przeciwnik. Za Donalda Tuska Stany Zjednoczone słowami Baracka Obamy wycofywały się z budowy tarczy antyrakietowej. Za dzisiejszych rządów do Polski przyjeżdża dowództwo V Korpusu armii – wyliczył rzecznik PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej