RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowy sondaż. Zmiany poparcia, PSL blisko progu wyborczego

Badanie dot. wyborów parlamentarnych przeprowadzano w dniach 24-27 czerwca (fot.  PAP/Rafał Guz)
Badanie dot. wyborów parlamentarnych przeprowadzano w dniach 24-27 czerwca (fot. PAP/Rafał Guz)

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 34,4 proc. respondentów. Koalicja Obywatelska uzyskałaby głosy 24,5 proc. Polaków, wynika z badania popularności partii politycznych Research Partner.

Ekspert Hołowni: „Stała baza USA w Polsce spotęguje zagrożenie”

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział wzmocnienie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Zostanie utworzona stała kwatera główna V Korpusu...

zobacz więcej

Ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni poparłoby 9,6 proc. badanych. W parlamencie znalazłaby się także Lewica, która cieszy się poparciem 7,8 proc. społeczeństwa, i Konfederacja z wynikiem 6,2 proc.

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem, choć PSL po raz kolejny zbliża się do granicy 5 proc. (poparcie na poziomie 4,7 proc. głosów).

Na pytanie o to, czy wzięliby udział w wyborach 48,3 proc. ankietowanych odpowiedziało: „zdecydowanie tak”, a kolejne 15,3 proc. – „raczej tak”, co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 63,6 proc.

Firma Research Partner przeprowadziła badanie preferencji politycznych Polaków na panelu Ariadna w dniach 24-27 czerwca na ogólnopolskiej próbie 1051 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej