RAPORT

Wojna na Ukrainie

Obława w Stalowej Woli. Przestępca uciekł z sądu

Wystarczyła chwila nieuwagi policjantów i aresztant uciekł z sądu (fot. Shutterstock/Proxima Studio)
Wystarczyła chwila nieuwagi policjantów i aresztant uciekł z sądu (fot. Shutterstock/Proxima Studio)

Policjanci ze Stalowej Woli prowadzą obławę za mężczyzną, który w środę ok. południa zbiegł z miejscowego sądu rejonowego – poinformował portal Stalowka.NET. Mieszkaniec Zaklikowa, doprowadzony z aresztu na rozprawę, po zdjęciu kajdanek przeskoczył przez barierki i uciekł z budynku.

Falenty. Skuty kajdankami wskoczył do stawu i „okopał się” na wysepce

Skuty kajdankami mężczyzna, zatrzymany za przywłaszczenie samochodu, wyrwał się policjantom i salwował ucieczką do jednego ze stawów w...

zobacz więcej

Według portalu Stalowka.NET do zdarzenia doszło o godzinie 12:30 w Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli. Mieszkaniec Zaklikowa, karany w przeszłości za rozbój i przestępstwa narkotykowe, został doprowadzony na rozprawę w nowej sprawie.

„Podczas rozprawy na polecenie sądu mężczyźnie zdjęto kajdanki. Gdy podszedł do mównicy, nagle odwrócił się, przeskoczył barierki i uciekł z sądu” – czytamy na portalu. „Osoby, które widziały to zajście, mówią, że schody pokonywał na raz, a drzwi w sądzie otworzyły się automatycznie, więc nie miał problemu z opuszczeniem budynku” – ustalili dziennikarze.

Policja ze Stalowej Woli rozpoczęła obławę za zbiegiem, przekazując mediom informację, że uciekinier nie powinien stwarzać zagrożenia dla osób postronnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej