RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ekspert Hołowni: „Stała baza USA w Polsce spotęguje zagrożenie”

gen. Mirosław Różański (fot. PAP/Marcin Obara)
gen. Mirosław Różański (fot. PAP/Marcin Obara)

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział wzmocnienie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Zostanie utworzona stała kwatera główna V Korpusu Armii USA w naszym kraju. Warto przypomnieć, co o stałej obecności baz USA mówił w 2018 r. jeden z najważniejszych ekspertów Szymona Hołowni, gen. Mirosław Różański.

Salwy śmiechu w sieci. Hołownia przedstawia tego, który „wygrał wojnę z Rosją”

– Gen. Mirosław Różański, jest dowódcą, który jako jeden z nielicznych wygrał wojnę z Rosją – taką informację o swoim doradcy ds. bezpieczeństwa z...

zobacz więcej

Podczas Madryckiego szczytu NATO prezydent USA Joe Biden oświadczył, że Sojusz będzie przygotowany do odparcia zagrożenia z każdego kierunku: z lądu, morza i powietrza. – Putin chciał finlandyzacji Europy, a będzie miał jej „NATO-izację” – podkreślił.

Przed czterema laty obecny eksport Szymona Hołowni gen. Różański był przeciwko lokowaniu amerykanskich baz w Polsce, o czym napisał na Twitterze, podkreślając, że zwiększą one stan zagrożenia, i nie poprawią naszego bezpieczeństwa.

Gen. Mirosław Różański został okrzyknięty przez Szymona Hołownię dowódcą, który jako jeden z nielicznych wygrał wojnę z Rosją. Lider Polski 2050 dodał, że chodzi o zwycięstwo w ramach ćwiczeń prowadzonych rutynowo w Siłach Zbrojnych. Tyle tylko, że Rosja oczywiście w tych ćwiczeniach nie brała udziału.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej