RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosjanie ostrzelali meczet w Siewierodoniecku. Nie żyje 20 osób

Meczet został otwarty w 2019 roku (fot. Sofia Bobok/Anadolu Agency via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Meczet został otwarty w 2019 roku (fot. Sofia Bobok/Anadolu Agency via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

20 osób zginęło w wyniku ostrzału Centrum Kultury Islamskiej „Bismillah” w Siewierodoniecku. W budynku znajdował się meczet, został zniszczony – poinformował imam muzułmanów z regionu Siewierodoniecka i Ługańska Timur Beridze. Według niego ukrywający się w meczecie cywile mieli nadzieję, że budynek nie będzie celem ostrzału.

Zełenski pokazał wstrząsające nagranie z ataku na galerię w Krzemieńczuku

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pokazał nowe nagranie z rosyjskiego ataku rakietowego na centrum handlowe w Krzemieńczuku. Wskutek eksplozji...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

– Na podwórku znajdowało się mnóstwo ludzi, którzy brali wodę ze studni. Okupanci ich zauważyli i zaatakowali budynek pociskami, które natychmiast spowodowały pożar. Ogień zajął drugie piętro. Na podwórku znaleźliśmy 17 ciał, których nie można było zidentyfikować. W środku były jeszcze trzy ciała, do których nie dało się już dotrzeć – powiedział Timur Beridze.

Meczet został otwarty 30 września 2019 roku. Był to najbardziej wysunięty na wschód meczet na Ukrainie. W marcu świątynia ucierpiała w wyniku rosyjskiego ostrzału miasta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej