RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Ambitne i podmiotowe stanowisko Polski” za rządów PO-PSL. Fogiel publikuje zdjęcie

Tusk krytykuje osiągnięcia polskiego rządu (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Tusk krytykuje osiągnięcia polskiego rządu (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Donald Tusk, komentując w Senacie ustalenia szczytu NATO w Madrycie powiedział, że „przez mało ambitne i mało podmiotowe stanowisko Polski w NATO jesteśmy mniej bezpieczni niż pół roku temu”.

Donald Tusk niezadowolony ze szczytu NATO. „Jestem naprawdę zaniepokojony”

Jeśli rzeczywiście to, o czym się dziś dowiedzieliśmy, to były wszystkie polskie postulaty, to naprawdę jestem bardzo tym zaniepokojony – tak...

zobacz więcej

„Jeśli rzeczywiście to, o czym się dziś dowiedzieliśmy, to były wszystkie polskie postulaty, to naprawdę jestem bardzo tym zaniepokojony” – tak Donald Tusk podsumował w środę ustalenia przywódców NATO, które zapadły na szczycie w Madrycie. Decyzje, które zapadły, zdaniem szefa PO „nie zwiększają w sposób jednoznaczny polskiego bezpieczeństwa”.

Do słów lidera PO odniósł się na Twitterze rzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel. „Tusk: mało ambitne i mało podmiotowe stanowisko Polski. Tymczasem ambitne i podmiotowe stanowisko Polski:”. Pod wpisem znalazło się zdjęcie z narady ambasadorów RP w 2010 roku, przedstawiające ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego oraz jego rosyjskiego odpowiednika Siergieja Ławrowa.

Do słów byłego premiera odniosła się także posłanka Anna Kwiecień, przypominając o likwidacji jednostek wojskowych w czasach, kiedy Donald Tusk sprawował władzę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej