RAPORT

Wojna na Ukrainie

Reprezentant Polski w słynnym klubie. Zarobi krocie!

Kamil Semeniuk trafił do Perugii z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (fot. Getty Images)
Kamil Semeniuk trafił do Perugii z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (fot. Getty Images)

Perugia płaci Wilfredo Leonowi ponad milion euro rocznie. Inny reprezentant Polski, Kamil Semeniuk, na aż taką wypłatę liczyć nie może, ale i tak zaliczy spory finansowy skok. Gwiazda ZAKSY ma być podstawowym przyjmującym wicemistrza Włoch.

Liga Narodów: wielka forma! Polacy bezkonkurencyjni w Sofii

Brazylia, Kanada, Australia, a na koniec USA - podczas weekendu z Ligą Narodów w Sofii reprezentanci Polski rozegrali cztery mecze i wszystkie...

zobacz więcej

Semeniuk miał pierwotnie trafić do jednego z rosyjskich klubów, ale po wybuchu wojny na Ukrainie zdecydował o zerwaniu rozmów kontraktowych.

Perugia to kierunek nieco mniej atrakcyjny finansowo, ale sportowo na pewno co najmniej równie ciekawy. Wicemistrzowie Włoch, których w zeszłym sezonie prowadził Nikola Grbić, mają bowiem sporo do udowodnienia: pomimo wielkiego budżetu, pomimo obecności w składzie gwiazd takich jak Wilfredo Leon czy Matthew Anderson, nie byli w stanie sięgnąć po trofeum ani w kraju, ani w Europie.

Semeniuk, który z ZAKSĄ dwa razy z rzędu wygrał Ligę Mistrzów, ma pomóc klubowi w spełnieniu wielkich ambicji. A wszystko to pod batutą doskonale znanego w Polsce Andre Anastasiego, który na stanowisku trenera zastąpił Grbicia.

W Perugii, poza Leonem i Semeniukiem, występuje też mający polskie korzenie Kamil Rychlicki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej