RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Rosjanie stali w PRL, jak dzisiaj Amerykanie”. Kompromitacja Radnego PO ze Szczecina

Radny Bartnik jest członkiem PO (fot. PAP/Leszek Szymański)
Radny Bartnik jest członkiem PO (fot. PAP/Leszek Szymański)

O szokującej wypowiedzi byłego wiceprezydenta Szczecina i radnego Pawła Bartnika (PO), poinformował na Twitterze radny Dariusz Matecki (Solidarna Polska). Bartnik podkreślił, że jest historykiem i z tego tytułu „chciałby zwrócić uwagę”. Przypomniał, że większość radnych „żyła w PRL-u”, które było państwem uznanym „przez cały świat”, należącym do ONZ oraz odwiedzanym przez liderów politycznych państw zachodnich.

Deklaracja końcowa szczytu NATO. „Rosja musi wycofać się z Ukrainy”

Rosja jest najważniejszym i bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa sojuszników oraz dla pokoju i stabilności w obszarze euroatlantyckim –...

zobacz więcej

– To nie było okupowane państwo do roku 89. To jest nieprawda – mówił radny o PRL.

„To było państwo komunistyczne, mieliśmy Ludowe Wojsko Polskie. Polskie! (...)Armia Radziecka stała na Mickiewicza, tam gdzie dzisiaj jest uniwersytet, prawda? Gdzie jest IPN między innymi. I tam było wojsko radzieckie i z tym nie dyskutuję. W ramach wojsk – tak jak dzisiaj stoją Amerykanie– tak oni stali tutaj.” – podkreślił Bartnik.

Na absurdalne słowa byłego wiceprezydenta odpowiedział radny Dariusz Matecki (Solidarna Polska): „PRL był tak samo niezależnym tworem jak dzisiaj jest Białoruś”.

– A jeśli ktoś porównuje tutaj stacjonowanie wojsk amerykańskich na terytorium Polski do stacjonowania wojsk Związku Radzieckiego na terenie PRL to, panie przewodniczący, kupię panu za własne pieniądze książkę prof. Roszkowskiego do historii i panu ją osobiście wręczę, może nawet z podpisem pana profesora – powiedział Matecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej