RAPORT

Wojna na Ukrainie

Patoimpreza. Nie żyje uczestniczka „zawodów w piciu alkoholu”

Kobieta piła wino na czas (fot. Pexels)
Kobieta piła wino na czas (fot. Pexels)

Kluczborski sąd, na wniosek prokuratury, aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Mężczyzna podejrzany jest o zorganizowanie „zawodów w piciu alkoholu”, podczas którego zmarła 37-latka. Tragiczne w skutkach zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym. W sprawie łącznie zatrzymano sześciu mężczyzn w wieku 19 do 22 lat – informuje TVP3 Opole.

Tragedia w Rokitnie. Owad śmiertelnie użądlił kobietę

Zmarła 46-letnia kobieta użądlona przez owada. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Do tragicznego zdarzenia doszło we wsi Rokitno pod Zawierciem.

zobacz więcej

Jak wynika z ustaleń kluczborskich kryminalnych, 18 czerwca grupa mężczyzn urządziła w domu 37-letniej kobiety „zawody w piciu alkoholu”. Dostarczone przez nich butelki wina miały zostać wypite przez zmarłą w bardzo krótkim czasie. Całe tragiczne zdarzenie nagrane zostało przez uczestników patoimprezy na telefony komórkowe.

Najprawdopodobniej w wyniku szybkiego spożycia dużej ilości alkoholu, 37-latka dławiąc się wymiocinami straciła przytomność. Podejrzani w sprawie mężczyźni mieli pozostawić kobietę w jej domu, w żaden sposób nie udzielając jej pomocy.

W sprawie zabezpieczono materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zarzutów wszystkim uczestnikom biorącym udział w zdarzeniu.

W śledztwie zatrzymano łącznie sześciu mężczyzn, mieszkańców powiatu kluczborskiego, oleskiego oraz opolskiego. Dwóch z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara do 5 lat więzienia, reszta podejrzanych usłyszała zarzuty nieudzielenia pomocy oraz narażenia pokrzywdzonej na utratę życia lub zdrowia. Ten typ przestępstwa zagrożony jest karą więzienia do 3 lat.

Sąd w stosunku do jednego z podejrzanych mężczyzn zastosował 3-miesięczny areszt. Pozostali podejrzani objęci są nadzorem policji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej