RAPORT

Wojna na Ukrainie

Giertych prokuratorem generalnym? Tomasz Grodzki się tłumaczy

Tomasz Grodzki (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Tomasz Grodzki (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Media obiegła informacja, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki po ewentualnych wygranych wyborach przez PO widziałby Romana Giertycha na stanowisku prokuratora generalnego. Pomysł poparli m.in. Radosław Sikorski i Stanisław Gawłowski. – To była zabawa w głuchy telefon – przekonuje teraz Grodzki.

Gen. Polko: NATO przestaje istnieć jako papierowy tygrys. Budujemy żelazną pięść

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział utworzenie stałej kwatery głównej V Korpusu Armii USA w Polsce. – To jest przełomowy i historyczny szczyt dla...

zobacz więcej

Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej spotkał się z mieszkańcami powiatu Polickiego. Zaznaczył, że PO chce rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego. Przyznał, że tym drugim mógłby zostać Roman Giertych.

Pomysł powierzenia zwierzchnictwa nad prokuraturą kontrowersyjnemu mecenasowi poparli ważni politycy Platformy, m.in. europoseł Radosław Sikorski i senator Stanisław Gawłowski.

Zobacz także:   Grodzki „wprowadza w błąd”. MON reaguje po awaryjnym lądowaniu

Sprawa wywołała lawinę negatywnych komentarzy, o czym szerzej informowaliśmy   TUTAJ.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki został więc zapytany podczas środowego briefingu o swoją niedzielną wypowiedź o kandydaturze Romana Giertycha.

Kolejna wpadka Sterczewskiego. „Kompromitująca pomyłka dyplomatyczna”

Poseł PO Franciszek Sterczewski jechał rowerem pod wpływem alkoholu. Internauci wytykają mu, że do tej pory był znany głównie z biegania po granicy...

zobacz więcej

– To była pewna zabawa w głuchy telefon. Na spotkaniu z obywatelami padło pytanie, czy pan Giertych i również pani prokurator Wrzosek byliby dobrymi kandydatami na prokuratora generalnego. Pani prokurator Wrzosek jest mniej znana, więc nazwisko umknęło – mówił Grodzki.

– Moja odpowiedź była, że zapewne tak, ale dużo ważniejsze jest przywrócenie niezależności prokuratury i tak dalej. Zatem to jest klasyczne przeinaczenie – dodał marszałek Senatu.

Zobacz także:   Awaryjne lądowanie. Na pokładzie marszałek Senatu

Stwierdził, że nie ma takiej władzy, aby wskazywać kandydatów na prokuratora generalnego, a choć ma dobre zdanie zarówno o prokurator Ewie Wrzosek, jak i o Romanie Giertychu, kontekst jego wypowiedzi był zupełnie inny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej