RAPORT

Wojna na Ukrainie

Watażka Putina Ramzan Kadyrow odznaczony za zasługi dla stomatologii

Ramzan Kadyrow (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Ramzan Kadyrow (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Ramzan Kadyrow to człowiek od „czarnej roboty” rosyjskiego dyktatora Władimira Putina. Wyszkoleni przez niego bojownicy z Czeczenii regularnie biorą udział w walkach na terenie Ukrainy. Kadyrow dostaje za to liczne odznaczenia. Może już się pochwalić tytułem profesora honorowego trzech czeczeńskich uczelni i nagrodą za „walkę o prawa człowieka”. Teraz otrzymał kolejne wyróżnienie.

Gen. Polko: NATO przestaje istnieć jako papierowy tygrys. Budujemy żelazną pięść

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział utworzenie stałej kwatery głównej V Korpusu Armii USA w Polsce. – To jest przełomowy i historyczny szczyt dla...

zobacz więcej

Decyzję o przyznaniu nagrody Kadyrowowi podjęło Rosyjskie Stowarzyszenie Stomatologiczne – podało Radio Swoboda, powołując się na wpis czeczeńskiego przywódcy.

Kadyrow ogłosił otrzymanie orderu na swojej stronie w mediach społecznościowych. Jej wręczenie zbiegło się w czasie z otwarciem nowego gmachu kliniki stomatologicznej w Groznym.

Zobacz także:  Kadyrowcy walczyli z sosnami. SBU pokazuje nagranie

Radio przypominało, że przywódca Czeczenii jest choćby profesorem honorowym na trzech czeczeńskich uczelniach, dostał też medal za wzmocnienie systemu penitencjarnego w Rosji.

Kadyrow otrzymywał również wyróżnienia za walkę w dziedzinie praw człowieka i za wkład w rozwój parlamentaryzmu. Otrzymał też rosyjski medal „Za powrót do Krymu” i tytuł „Bohatera Federacji Rosyjskiej”, czyli najwyższy honorowy tytuł w Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej