RAPORT

Wojna na Ukrainie

Franciszek skomentował atak Rosjan na centrum handlowe w Krzemieńczuku

Papież Franciszek (fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
Papież Franciszek (fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)

Papież Franciszek nazwał „barbarzyńskim” atak wojsk rosyjskich na centrum handlowe w Krzemieńczuku na Ukrainie. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie modlił się o zakończenie tej, jak mówił, „szaleńczej wojny”.

Zełenski pokazał wstrząsające nagranie z ataku na galerię w Krzemieńczuku

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pokazał nowe nagranie z rosyjskiego ataku rakietowego na centrum handlowe w Krzemieńczuku. Wskutek eksplozji...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański w uroczystość świętych Piotra i Pawła papież powiedział: „Każdego dnia noszę w sercu umiłowaną, udręczoną Ukrainę, która dalej jest nękana przez barbarzyńskie ataki, jak ten, który uderzył w centrum handlowe w Krzemieńczuku”.

– Modlę się to, aby ta szaleńcza wojna szybko się skończyła, i ponawiam zachętę, by niestrudzenie trwać w modlitwie o pokój – mówił papież. – Niech Pan otworzy drogi dialogu, których ludzie nie chcą i nie potrafią znaleźć – dodał.

Franciszek zaapelował też o niesienie pomocy „tak bardzo cierpiącej ludności Ukrainy”.

Do ataku na galerię handlową Amstor w ukraińskim Krzemieńczuku doszło w poniedziałek. Wiceszef biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko informował we wtorek, że „wiadomo już o ponad 20 zabitych i 59 rannych, z których 25 hospitalizowano”. Ostateczna liczba ofiar nadal nie jest znana. Rakiety zostały wystrzelone z bombowców dalekiego zasięgu Tu-22 M3 z lotniska w rejonie Kurska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej