RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tusk zabrał głos ws. Sterczewskiego. „Wszystko zgodnie z doktryną Neumanna”

Przewodniczący PO Donald Tusk (fot. PAP/Michał Zieliński)
Przewodniczący PO Donald Tusk (fot. PAP/Michał Zieliński)

Poseł PO Franciszek Sterczewski jechał rowerem pod wpływem alkoholu. „Szacunek” – pisali zachwyceni koledzy z partii, gdy Sterczewski przyznał publicznie, że popełnił błąd i w ramach „pokuty” przekaże 5 tys. zł na cele charytatywne. Teraz głos w sprawie zabrał szef PO Donald Tusk, któremu z kolei niedawno zabrano prawo jazdy za przekroczenie prędkości. „Komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość! I tego się, Franek, trzymamy” – napisał.

Kolejna wpadka Sterczewskiego. „Kompromitująca pomyłka dyplomatyczna”

Poseł PO Franciszek Sterczewski jechał rowerem pod wpływem alkoholu. Internauci wytykają mu, że do tej pory był znany głównie z biegania po granicy...

zobacz więcej

Poseł Platformy Obywatelskiej Franciszek Sterczewski został zatrzymany przez patrol policji. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziła jazda rowerem bez oświetlenia i całą szerokością pasa.

Po wylegitymowaniu okazało się, że mają do czynienia z parlamentarzystą; czuć było też woń alkoholu. Polityk odmówił jednak badania alkomatem, zasłaniając się legitymacją poselską. Gdy sprawę opisał portal tvp.info, polityk przeprosił Polaków za swoją postawę.

Zobacz także:   Tusk zaprzecza „tezie o uległości wobec Merkel”. Studenci w śmiech [WIDEO]

„Tramwaj, pociąg, autobus. Komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość! I tego się, Franek, trzymamy” – skomentował na Twitterze Donald Tusk, który w ubiegłym roku stracił prawo jazdy za jazdę 107 km/h w terenie zabudowanym.

„Wszystko zgodnie z doktryną Neumanna: Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, jak będziesz w Platformie, będę cię bronił jak niepodległości” – skomentował na Twitterze Bogdan Rzońca, europoseł PiS.

„Nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało... Wiadomo: #DoktrynaNeumanna” – dodał wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).

Internauci przypominają też, że gdy we wtorek portal tvp.info ujawnił nagranie z interwencji policji, a Starczewski przeprosił, politycy opozycji wyrażali wobec niego uznanie. „Szacunek” – pisał Arkadiusz Myrcha (PO). „Do zobaczenia na rowerowym szlaku” – dodawał Maciej Gdula z Lewicy.

Z kolei wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zaznaczył, że gdy prezydent Andrzej Duda rozmawia na szczycie NATO o bezpieczeństwie Polski i świata, lider opozycji zajmuje się alkoholową przygodą szeregowego posła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej