RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jest porozumienie kontrolerów lotów z PAŻP

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej osiągnęła porozumienie z kontrolerami lotów. Prezes PAŻP Anita Oleksiak poinformowała, że porozumienie obejmuje regulamin wynagrodzeń i pracy. Zapewniła, że nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego nad Polską.

Porozumienia PAŻP z kontrolerami. Minister: Polacy mogą spokojnie planować wyjazdy

Projekt regulaminu płacowego pracowników PAŻP, szczególnie kontrolerów, jest poddany analizie w resorcie – poinformował minister infrastruktury...

zobacz więcej

W środę odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i PAŻP poinformowali o porozumieniu między agencją a kontrolerami ruchu lotniczego.

– Mamy uzgodnione porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) w zakresie zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy. Zakończyliśmy też konsultacje społeczne dotyczące obu tych dokumentów – powiedziała szefowa PAŻP Anita Oleksiak.

– Zakończone negocjacje nie były łatwym wyzwaniem, ale trzeba było je podjąć z myślą o pasażerach i strategicznej roli Polski i przestrzeni powietrznej. Zaakceptowane przez obie strony warunki mieszczą się w zakresie możliwości finansowych agencji – przekazał Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) podpisała pod koniec kwietnia porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego, które ma obowiązywać do 10 lipca.

Wcześniej przez kilka tygodni trwały negocjacje kierownictwa PAŻP z przedstawicielami ZZ KRL. Dotyczyły m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania.

Jeżeli nie doszłoby do porozumienia, od 1 maja ruch lotniczy nad Polską mógł zostać ograniczony.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej