RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejna wpadka Sterczewskiego. „Kompromitująca pomyłka dyplomatyczna”

Poseł Franciszek Sterczewski (fot. facebook.com/FranekSterczewski)
Poseł Franciszek Sterczewski (fot. facebook.com/FranekSterczewski)

Najnowsze

Popularne

Poseł PO Franciszek Sterczewski jechał rowerem pod wpływem alkoholu. Internauci wytykają mu, że do tej pory był znany głównie z biegania po granicy z niebieską torbą oraz z przychodzenia do Sejmu w brudnych butach. Europoseł PiS Dominik Tarczyński dodał, że teraz doszła do tego „kompromitująca pomyłka dyplomatyczna z ambasador Irlandii”.

„Poseł Franek” – kolejna kompromitacja opozycji. Co Sterczewski robił na granicy? [WIDEO]

„Poseł Franek” – jak nazywają go internauci – to kolejny przedstawiciel opozycji, który próbuje zbić polityczny kapitał na polsko-białoruskiej...

zobacz więcej

„Trzy najsłynniejsze dokonania posła Franka: 1. Przyjście na ślubowanie poselskie w brudnych butach. 2. Latanie z torbą na granicy. 3. Jazda po pijaku na rowerze, po ciemku, bez światła” – napisał jeden z internautów.

Na wpis zareagował polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także:   Poseł Sterczewski zatrzymany przez policję. Jechał rowerem pod wpływem alkoholu [WIDEO]

„Kompromitująca pomyłka dyplomatyczna z ambasador Irlandii” – dodał Dominik Tarczyński.

„Można jakieś szczegóły?” – pytali użytkownicy Twittera. „Tego nie znam. Można link?” – pisali do Tarczyńskiego.

O co chodzi?

Dwa dni przed zatrzymaniem przez policję, poseł Platformy Obywatelskiej Franciszek Sterczewski był na Paradzie Równości.

Gdy prowadził transmisję na żywo, zauważył przedstawicielkę jednego z państw. – Dzień dobry. To jest pani ambasador Kanady – powiedział internautom.

– Nie, Irlandii – poprawiła go Emer O'Connell. Poseł Platformy Obywatelskiej Franciszek Sterczewski został zatrzymany w nocy z poniedziałku na wtorek na jednej z ulic Poznania przez patrol policji - ustalił portal tvp.info. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziła jazda rowerem bez oświetlenia i całą szerokością pasa.

Po wylegitymowaniu okazało się, że mają do czynienia z parlamentarzystą; czuć było też woń alkoholu. Polityk odmówił jednak badania alkomatem, zasłaniając się legitymacją poselską.

Gdy nagranie portalu tvp.info obiegło sieć, Sterczewski wysłał na policję zgłoszenie w związku ze swoją nieprzepisową jazdą na rowerze. Napisał o „dobrowolnym uchyleniu immunitetu” i zadeklarował, że chce być pociągnięty do odpowiedzialności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej