RAPORT

Wojna na Ukrainie

Mistrzostwa świata w połykaniu... pokrzyw. Zwycięzca pochłonął niemal 17 m łodyg

Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Pokrzyw odbywają się od wielu lat (fot. Caters News/Forum)
Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Pokrzyw odbywają się od wielu lat (fot. Caters News/Forum)

World Nettle Eating Contest, czyli Światowy Konkurs Jedzenia Pokrzywy, to doroczne święto w hrabstwie Dorset. Uczestnicy przeżuwają owe parzące rośliny na czas. Mierzy się łączną długość roślin pochłoniętych w ciągu 30 minut.

Największy bursztyn świata jest w Gdańsku. Trafi do Księgi Rekordów Guinnessa

Waży 68,2 kg i jest największym bursztynem świata. W Muzeum Bursztynu w Gdańsku zmierzono i zważono ogromną bryłę. Eksponat niebawem trafi do...

zobacz więcej

Tegoroczne zawody rozegrano w dwóch kategoriach: mężczyzn i kobiet. Wśród kobiet zwyciężyła Lindie Rogers, która zdołała zjeść 12,8 m pokrzywowych łodyg. W gronie mężczyzn triumfował uczestnik znany tylko z imienia. Niall przeżuł i połknął pokrzywy o łącznej długości 16,4 m.

Jak podał serwis internetowy BBC, organizator mistrzostw Ryan Strong wręczył „królowej i królowi pokrzyw” duże puchary.

Zawody po raz pierwszy odbyły w 1996 r, po tym, jak dwóch rolników kłóciło się, kto ma najdłuższe pokrzywy. Organizator przyznał, że istnieją „sztuczki”, by skutecznie konsumować pokrzywy.

„Niewielu jest ludzi, którzy celowo jedzą te rośliny. To nie jest jedna z tych rzeczy, które wkładamy do sałatek” – powiedział Strong. „Ale jednym ze sposobów jest po prostu przepuszczenie łodygi przez usta. Kiedy już minie wargi, nie parzy tak bardzo”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej