RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tusk żądny odwetu. „Kaczyński zapłaci dużą cenę. Ja tego przypilnuję”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (fot. PAP/Rafał Guz)
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (fot. PAP/Rafał Guz)

Donald Tusk stwierdził, że opozycja powinna iść do wyborów zjednoczona – z jednej listy wyborczej. Zapytany, kto będzie kandydatem anty-PiS-u na premiera, stwierdził, że nie będzie tego ujawniać. Zaznaczył, że chce bronić zwykłych obywateli, dlatego po przejęciu władzy rozliczy Jarosława Kaczyńskiego.

Radio TOK FM: Tomasz Lis nie będzie zapraszany

Radio TOK FM czasowo zawiesiło udział Tomasza Lisa w audycji Jacka Żakowskiego. Pod koniec maja z kolei poinformowano, że Zarząd Ringier Axel...

zobacz więcej

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk udzielił obszernego wywiadu „Gazecie Wyborczej”.

Sprzeciwił się opinii redaktorki, że „PiS króluje w sondażach”. „Ale od początku swoich rządów nikt jeszcze nie przeskoczył PiS w sondażach. Takie są fakty” – zaznaczyła prowadząca rozmowę.

Zobacz także:   Tusk zaprzecza "tezie o uległości wobec Merkel". Studenci w śmiech [WIDEO]

„Wiem, że to jest sytuacja, która wymaga niezwykłej determinacji. Ten rok jest rokiem, powiedziałbym, umiarkowanego postępu i bardzo ciężkiej harówy. Niełatwo będzie przekonać najbardziej zatwardziałych wyborców PiS” – stwierdził Donald Tusk.

Ocenił, że aby odnieść sukces, opozycja powinna wystartować z jednej listy. Zapewnił, że niezależnie od rozmów koalicyjnych PO i tak wygra wybory.

Platforma znów podniesie wiek emerytalny?

Prezydent Duda rozmawiał z Bidenem i Scholzem

– Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Madrycie z prezydentem USA Joem Bidenem, a następnie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem – poinformował szef...

zobacz więcej

„Po powrocie Platformy do władzy nie będzie majstrowania przy wieku emerytalnym?” – zapytała redaktorka. Przypomniała, jak wściekli byli Polacy, gdy rząd PO-PSL wbrew opinii publicznej wydłużył im konieczność pracy.

„Temat jest zamknięty. Ja o tym też już publicznie mówiłem” – zapewnił Tusk. Przyznał, że „pomysł, aby w jakimś sensie wydłużać przymusowo pracę, był błędem”.

Lider Platformy nie chciał z kolei odpowiedzieć na pytanie, kto będzie kandydatem opozycji na premiera.

Zobacz także:   PO atakuje policję za interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Co mówił Tusk jako premier? [WIDEO]

W ostrych słowach zaatakował z kolei szefa Prawa i Sprawiedliwości. Donald Tusk zapewnił, że jeśli dojdzie do władzy, rozliczy lidera obozu rządzącego.

„W obronie ludzi trzeba być bezwzględnym. Kaczyński za to, co robi i zrobił, zapłaci naprawdę bardzo dużą cenę. I ja tego osobiście przypilnuję” – zapewnił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej