RAPORT

Wojna na Ukrainie

Włochy. Rekordowa liczba turystów z zagranicy. Lepiej niż przed pandemią

Wielu wybiera główne miasta Włoch (fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com)
Wielu wybiera główne miasta Włoch (fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com)

Rekordową, wyższą niż przed pandemią liczbę zagranicznych turystów notuje się w czerwcu we Włoszech – informuje branża turystyczna. Ponad 9 mln przybyłych cudzoziemców to więcej niż w tym samym miesiącu w 2019 r.

Koronawirus a turystyka. Włochy znoszą resztki obostrzeń

Od 1 czerwca przy wjeździe do Włoch nie będzie już wymagana przepustka COVID-19 – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Resort ogłosił, że nie...

zobacz więcej

Konfederacja branży turystycznej odnotowała, że do Włoch przyjechało w czerwcu o 800 tys. turystów więcej niż w ostatnim roku przed pandemią. To 6 mln Europejczyków, głównie Niemców, Francuzów, Hiszpanów, Austriaków i Holendrów, oraz 3 mln osób z innych krajów, w tym z USA, Kanady i Japonii.

Historyczne miasta: Rzym, Wenecję, Florencję i Neapol wybrało 4 mln obcokrajowców. Dużą popularnością cieszą się też wśród nich Rawenna , Turyn, Perugia, Genua, Palermo, Bari, Matera.

O rekordowym czerwcu mówią też przedstawiciele usług turystycznych ze stolicy włoskich wakacji, czyli Rimini. – Wróciliśmy do poziomu sprzed Covid-19 – powiedziała prezes stowarzyszenia hotelarzy w kurorcie nad Adriatykiem.

Przeczytaj także: Susza i 40-stopniowe upały we Włoszech. „Rolnictwo zostało rzucone na kolana”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej