RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tyle tysięcy pocisków trafiło w ukraińskie miasta. Zełenski podał dokładną liczbę

Wołodymyr Zełenski mówił o trybunale międzynarodowym dla Rosji (fot. PAP/EPA/Sergey Dolzhenko)
Wołodymyr Zełenski mówił o trybunale międzynarodowym dla Rosji (fot. PAP/EPA/Sergey Dolzhenko)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że dotychczas w ukraińskie miasta trafiło 2811 rosyjskich pocisków. Ukraiński prezydent mówił o tym w wystąpieniu opublikowanym w nocy w mediach społecznościowych. Nawiązał do zwołanego na wniosek Ukrainy nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, w którym uczestniczył.

Już 18 ofiar śmiertelnych rosyjskiego ataku w Krzemieńczuku

W wyniku rosyjskiego ataku na centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 18 – poinformowała agencja Euromaidan...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

– Wykorzystujemy wszelkie sposoby na arenie międzynarodowej, aby postawić Rosję przed wymiarem sprawiedliwości za terroryzm. Za wszystko, co armia rosyjska zrobiła Ukraińcom w Krzemieńczuku, Oczakowie, Łisiczańsku, Charkowie, Dnieprze i wielu innych ukraińskich miastach – oświadczy prezydent Ukrainy.

– Łączna liczba rosyjskich rakiet, które trafiły w nasze miasta, wynosi już 2811, a bomb lotniczych i pocisków artyleryjskich jest o wiele więcej. Rada Bezpieczeństwa ONZ minutą ciszy upamiętniła dziś wszystkich Ukraińców zabitych przez armię rosyjską. Członek delegacji rosyjskiej również postanowił wstać – zwrócił uwagę.

Wołodymyr Zełenski wezwał Organizację Narodów Zjednoczonych do stworzenia prawnej definicji państwa terrorystycznego i uznania Rosji za takie państwo.

Podczas wystąpienia na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ ukraiński prezydent powiedział, że każdego dnia Rosja dokonuje na Ukrainie aktów terroru.

Wołodymyr Zełenski przekonywał, że wojna na Ukrainie pokazuje konieczność stworzenia prawnej definicji państwa terrorystycznego i ukarania krajów, które spełniają jej kryteria.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej