RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wspólniczka pomagała miliarderowi w masowym wykorzystywaniu nieletnich. Surowy wyrok

Sąd wymierzył surową karę (fot. lev radin / Shutterstock.com)
Sąd wymierzył surową karę (fot. lev radin / Shutterstock.com)

Ghislaine Maxwell, wieloletnia wspólniczka miliardera Jeffreya Epsteina, została skazana przez sąd w Nowym Jorku na 20 lat więzienia za pomoc w masowym wykorzystywaniu seksualnym nieletnich kobiet. Maxwell oświadczyła w sądzie, że żałuje, iż poznała Epsteina.

Załatwiała miliarderowi pedofilowi ofiary, teraz narzeka na więzienie

Była współpracownica miliardera pedofila Jeffreya Epsteina Ghislaine Maxwell skarży się na złe traktowanie w więzieniu. W celi, w której została...

zobacz więcej

Jak stwierdziła ogłaszając wyrok sędzia Alison Nathan, chciała ona „wysłać niechybny sygnał, że te rodzaje przestępstw spotkają się z karą”. Mimo to wymiar kary - 20 lat więzienia i 750 tys. dolarów grzywny - jest niższy od tego wnioskowanego przez prokuraturę, która domagała się od 30 do 55 lat. Obrona wnosiła o pięcioletni wyrok.

Maxwell już w grudniu została uznana winną pięciu zarzutów, w tym handlu seksualnego nieletnimi, nakłanianiu nastolatek do podróży w celu udziału w nielegalnych aktach seksualnych oraz przewożenie nieletnich z zamiarem zaangażowania w przestępczą aktywność seksualną.

Według prokuratorów była ona prawą ręką Epsteina i zajmowała się „rekrutacją” dziewczynek do wykorzystania, a także sama brała udział w molestowaniu. Proceder trwał wiele lat, a ofiarą pary miało paść ponad 100 dziewcząt.

Pochodząca z Wielkiej Brytanii 60-letnia córka byłego magnata medialnego Roberta Maxwella wyraziła skruchę z powodu swoich czynów i stwierdziła, że poznanie Epsteina jest tym, czego żałuje najbardziej w życiu. Dodała, że Epstein był „manipulatorskim, przebiegłym i kontrolującym ją człowiekiem”.

Jeffrey Epstein, oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewcząt, został znaleziony martwy w swojej celi 10 sierpnia 2019 r. Śledczy ustalili, że popełnił samobójstwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej