RAPORT

Wojna na Ukrainie

Radio TOK FM: Tomasz Lis nie będzie zapraszany

Podwładni Wirtualnej Polski od lat alarmowali o przemocowych zachowaniach Tomasza Lisa (fot. arch.PAP/Leszek Szymańsk)
Podwładni Wirtualnej Polski od lat alarmowali o przemocowych zachowaniach Tomasza Lisa (fot. arch.PAP/Leszek Szymańsk)

Radio TOK FM czasowo zawiesiło udział Tomasza Lisa w audycji Jacka Żakowskiego. Pod koniec maja z kolei poinformowano, że Zarząd Ringier Axel Springer Polska i red. naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Nie podano przyczyn tej decyzji.

Odejście Lisa. Poseł interweniuje: Doszło do mobbingu i molestowania?

Podjąłem interwencję do Głównego Inspektora Pracy celem weryfikacji czy w czasie wykonywania funkcji redaktora naczelnego „Newsweek Polska” przez...

zobacz więcej

Według Wirtualnej Polski podwładni od lat alarmowali o przemocowych zachowaniach Tomasza Lisa. „Rozmawialiśmy z kilkudziesięcioma osobami, które pracują, pracowały lub miały kontakt z Tomaszem Lisem w ostatnich latach jego kierowania «Newsweekiem». Wszystkie co do jednej potwierdzały różnego rodzaju zachowania Tomasza Lisa mogące mieć cechy mobbingu. Dotarliśmy też do maili, wiadomości oraz pism, z których jasno wynika, że podwładni Lisa zgłaszali negatywne zachowania naczelnego, a informacje o tym docierały do właściwych komórek firmy” – wskazuje wp.pl.

Radio TOK FM


Z kolei kierownictwo radia TOK FM, w porozumieniu z Jackiem Żakowskim, zdecydowało we wtorek o czasowym niezapraszaniu Tomasza Lisa do piątkowego programu Trzódka. „W świetle ostatnich doniesień, do czasu wyjaśnienia sprawy, Radio TOK FM zdecydowało się nie zapraszać Tomasza Lisa na antenę stacji w charakterze komentatora” – poinformowała Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej