RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kto zakłócał wizytę Kaczyńskiego? „Zwykli obywatele” z Inowrocławia, czyli działacze PO i Brejzy

Kim są członkowie manifestacji zorganizowanej w Inowrocławiu? (fot. TT/ekazikowska; FB/Wiktoria Radulska)
Kim są członkowie manifestacji zorganizowanej w Inowrocławiu? (fot. TT/ekazikowska; FB/Wiktoria Radulska)

Podczas niedawnej wizyty szefa partii rządzącej w Inowrocławiu doszło do awantury z udziałem polityków związanych z Koalicją Obywatelską i lokalnym ugrupowaniem Ryszarda Brejzy. W mediach sprzyjających opozycji pojawiły się opinie, że policja zaatakowała Bogu ducha winnych obywateli. W rzeczywistości wśród osób zakłócających spotkanie znaleźli się działacze Koalicji Obywatelskiej, inowrocławscy radni czy sympatycy KOD, a także asystentka posła Krzysztofa Brejzy.

Happening polityczny na grobie Przemyka, recydywa i wyrok. Kim jest zadymiarz z Inowrocławia?

Politycy Platformy Obywatelskiej rozpowszechniają wideo, na którym policja używa gazu wobec dwóch mężczyzn w Inowrocławiu. „Zamaskowany chojrak w...

zobacz więcej

W niedzielę na demonstracji w Inowrocławiu pojawiły się osoby, które zaczepiały innych uczestników spotkania. Ataki wymierzono głównie w funkcjonariuszy policji: obrażano ich wulgaryzmami i wyzywano.

Kim są zadymiarze z Inowrocławia?


Choć politycy opozycji utrzymują, że była to spontaniczna demonstracja niezadowolonych z rządu obywateli, to wśród manifestujących można dostrzec wiele twarzy związanych z Platformą Obywatelską i Porozumieniem rządzącego miastem prezydenta Ryszarda Brejzy. Część z nich trzymała kartki atakujące prezesa PiS, a na koszulkach mieli wulgarne hasła.

Na publikowanych zdjęciach widać m.in. inowrocławskich radnych Platformy Obywatelskiej: Jacka Bętkowskiego i Danutę Jaskulską. Ta ostatnia pojawia się zresztą w tekście kandydatki Koalicji Obywatelskiej w bydgoskiej „Gazecie Wyborczej” nt. spotkania prezesa PiS w Inowrocławiu, jako jedna z rozmówczyń.

Obecna była także asystentka społeczna senatora Krzysztofa Brejzy (syna prezydenta Inowrocławia) Wiktoria Radulska z inowrocławskiej młodzieżówki KO. Zobacz także: Ciemne chmury nad rodziną, która trzęsie Inowrocławiem. Kto jest kim u Brejzów?

Nie zabrakło również wiceszefa Rady Miasta Inowrocławia (reprezentującego Porozumienie Ryszarda Brejzy) Grzegorza Kaczmarka, który wykrzykiwał o prezerwatywach i mówił o „g*wnie”. Radny po tym, jak został wezwany do dymisji, zabrał we wtorek głos i wydał oświadczenie, o którym pisaliśmy tutaj. Jak wyglądał przebieg zgromadzenia rzekomo „tolerancyjnej” części inowrocławskich działaczy, pokazują nagrania, na których widać ataki na policjantów i obrażanie uczestników spotkania.

Bohater wolnych mediów


Po ostrzeżeniach ze strony policji i wezwaniach do uspokojenia funkcjonariusze użyli gazu pieprzowego wobec dwóch agresywnych mężczyzn:
teraz odtwarzane
Wyzywali funkcjonariuszy, użyto gazu. Mamy stanowisko policji [WIDEO]

Prym tutaj wiódł bohater TVN Krzysztof Konikowski. Sympatyk opozycji kilka dni wcześniej wykonał polityczny happening na grobie zabitego przez funkcjonariuszy aparatu władzy PRL Grzegorza Przemyka.

Czytaj więcej: Wyzywali funkcjonariuszy, użyto gazu. Mamy stanowisko policji [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej