RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ze Świdra i glinianek w Parku Mazowsze wyłowiono ciała. Ustalana jest tożsamość ofiar

Od 1 kwietnia policja odnotowała już 132 utonięcia (fot. PAP/P. Polak, zdjęcie ilustracyjne)
Od 1 kwietnia policja odnotowała już 132 utonięcia (fot. PAP/P. Polak, zdjęcie ilustracyjne)

We wtorek służby otrzymały zgłoszenia o ciałach zauważonych w zbiornikach wodnych. Nad Świdrem w Otwocku i przy kąpielisku Parku Mazowsze w Pruszkowie policjanci ustalają okoliczności tych zdarzeń.

Dwóch nastolatków zaginęło nad Wisłą. Tragiczny finał poszukiwań

W Górze Kalwarii (woj. mazowieckie) odnaleziono ciała dwóch młodych ludzi. Oznacza to zakończenie akcji poszukiwawczej. – Nastolatkowie w niedzielę...

zobacz więcej

– Około godziny 14 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w wodzie w Parku Mazowsze zauważono ciało. Na tę chwile mogę potwierdzić tylko, że są to zwłoki mężczyzny – powiedziała kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Tydzień temu policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 31-letniego obcokrajowca. Ostatnim miejscem, w którym go widziano, było właśnie kąpielisko na terenie Parku Mazowsze. Jednak prowadzone wówczas poszukiwania nie przyniosły rezultatu.

Wciąż niezidentyfikowane są także zwłoki, które wyłowiono we wtorkowe popołudnie ze Świdra w Otwocku na wysokości ulicy Warsztatowej, niedaleko ujścia do Wisły.

– Na miejscu pracują funkcjonariusze, w tej chwili nie mamy danych o wieku i płci tej osoby – powiedziała rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku Paulina Harabin.

Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od 1 kwietnia policja odnotowała już 132 utonięcia. Tylko w poniedziałek utonęły trzy osoby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej