RAPORT

Wojna na Ukrainie

Są decyzje ws. nowej struktury PiS. Powołano tzw. opiekunów wojewódzkich

– Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości podjął uchwałę, która powołuje 16 opiekunów wojewódzkich; będą oni koordynowali zmiany w strukturach partii – poinformował Krzysztof Sobolewski. Jak przekazał, wybrano również 94 nowych pełnomocników okręgowych.

–Na posiedzeniu Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję o powołaniu zastępcy sekretarza generalnego partii. W ramach uznania dotychczasowej pracy i zasług na tę funkcję został wybrany pan Piotr Milowański – poinformował Radosław Fogiel, który ponownie został wyznaczony do pełnienia funkcji rzecznika partii.

Funkcję jego zastępcy, jak podano, będzie pełniła posłanka Urszula Rusecka.

Opiekunowie województw

J. Kaczyński: Dobry rząd na trudne czasy

zobacz więcej

Jak przekazał Sobolewski po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS, „opiekunami województw” zostali marszałek Elżbieta Witek, która ma odpowiadać za województwo dolnośląskie. Minister Zbigniew Hoffmann zajmie się strukturami PiS w woj. kujawsko-pomorskim, Marek Suski w woj. lubelskim, Marek Pęk w województwie lubuskim. Była premier Beata Szydło będzie odpowiadać za woj. małopolskie, Ryszard Terlecki za woj. łódzkie, wicepremier Piotr Gliński za woj. mazowieckie, a minister Przemysław Czarnek woj. opolskie.

Marek Kuchciński będzie „opiekunem“ woj. podkarpackiego, wicepremier Jacek Sasin woj. podlaskiego, Anita Czerwińska woj. pomorskiego, zaś premier Mateusz Morawiecki woj. śląskiego. Minister Andrzej Adamczyk będzie odpowiadać za woj. świętokrzyskie, wicepremier Mariusz Błaszczak woj. warmińsko-mazurskie, a wicepremier Henryk Kowalczyk woj. wielkopolskie. Joachim Brudziński zajmie się województwem zachodniopomorskim.

Komitet zaakceptował też 94 pełnomocników okręgowych ugrupowania w miejsce 41. działających dotychczas. Nowe okręgi swoim zakresem terytorialnym są dostosowane do okręgów senackich. Osoby, które mają być pełnomocnikami okręgowymi – zgodnie z decyzją kierownictwa PiS – nie mogą pełnić funkcji ministerialnych, wiceministerialnych oraz być członkami prezydium Sejmu i Senatu. –Wszystkie te zmiany, tak jak było już wcześniej mówione, wchodzą od 1 lipca, zaś na formalne sprawy związane z przekazaniem dokumentacji i objęciem nadzoru nad strukturami w poszczególnych okręgach, które obejmować teraz będą okręgi senackie, jest wyznaczony czas do końca lipca – powiedział Sobolewski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej